zpověď legendy

SVĚDEK útoku na Slavii: Snad chtěli jen zastrašovat, říká Stanislav Vlček

Stanislav Vlček
Zdroj: Mediafax
Stanislav Vlček
Téma:

Stanislav Vlček je ikona fotbalové Slavie. Zahrál si v červenobílém dresu Ligu mistrů a fanoušci šíleli štěstím, když dával góly Ajaxu. V neděli v noci ale trpěl při řádění chuligánů. Byl očitým svědkem, když maskovaní fanatici ničili klubový autobus.

Stanislav Vlček měl možná velké štěstí. Společně s Karolem Kiselem byli prvními, kteří vystoupili z klubového autobusu. Jako vedoucí mužstva šel otevřít dveře do útrob stadionu.


"Zrovna jsem otevíral dveře na stadion, takže jsme zůstali venku. Naštěstí okolo nás jenom proběhli a zajímal je jen autobus," říká slávistická ikona. On a kapitán týmu tak byli odříznutí od autobusu, kterým přijeli. Proto se raději schovali do útrob stadionu.


PSALI JSME


Fanatičtí chuligáni o sobě dali vědět tradičním způsobem. "Samozřejmě vulgárně uráželi hráče," říká Vlček. Jenže tentokrát došlo i na násilí. "Na autobus letěla jedna dlažební kostka a ti lidé v kuklách se chtěli se i dostat dovnitř. Naštěstí tam byla brzy policie, takže k dalším větším konfliktům nedošlo," vypráví bývalý útočník Slavie.


Policisté se podle jeho slov činili a v poutech zůstalo několik lidí. "Pět jich pochytali, zbytek se rozutekl," říká Vlček.
 

Za dobu své dlouhé a úspěšné kariéry zažil leccos, nikdy se však nesetkal s tak agresivním chováním fanoušků vůči hráčům klubu: "Dvacet let, co jsem hrál, jsem tohle nezažil. Zažiju to až teď ve Slavii. Kdoví, co mě ještě čeká. Říkali jsme si, že už asi hůř být nemůže, ale každý den mě stejně něco překvapí," povzdechl si.
 


 

Podle některých zpráv nakonec mělo dojít i k fyzickému napadení hráčů. Postiženými měli být mladíci Václav Prošek a Petr Kolařík. "Přiznám se, že to jsem neviděl, ale údajně na dva naše hráče zaútočili. Ale bylo to jen v rámci pošťuchováni a snad nic vážnějšího neproběhlo. Doufám, že by snad nic neudělali, asi to mělo být jen zastrašování," říká vedoucí A týmu Slavie.
 

Klub z Edenu prožívá jedno z nejhorších fotbalových období. Po 9. kole se krčí na sestupové pozici a s novým trenérem bude bojovat o záchranu. Incidenty, které se staly přesto nikdo z klubu moc nechápe. "Můžu říct, že to byl hroznej zážitek a jenom jsem rád, že to odnesl pouze autobus. Je to nad moje chápání, může se stát cokoli, ale tohle je snad jenom sport...," dodává Stanislav Vlček.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:50 04:30

   Fotbal: AS Monaco - FC Nantes

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: EräViikingit - LASB

   12:30

   Rychlá kola (4)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:25

   Best of LeBron James

   09:25

   World Cup of Pool 2019

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

   13:00

   Fotbal: Grenoble Foot 38 - RC Lens

   14:45

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Toulouse FC

   16:30

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

Celý Program