Vachoušek: Kdyby mi to Řepka neschválil, nepřišel bych do Sparty

Téma:

Záložník Štěpán Vachoušek přišel do Sparty z Teplic s jasným cílem – vybojovat pro českého mistra účast v Lize mistrů.

Kouč Sparty Jozef Chovanec po třetím předkole Ligy mistrů řekl, že ještě před startem předkola čtvrtého posílí kádr. A přesně to udělal, když na Letnou dorazil zkušený Štěpán Vachoušek. Ten má pomoci zacelit díru po vykartovaném Matějovském a Sionkovi. "Přišel jsem, aby Sparta postoupila do Ligy mistrů, já jí v tom chci co nejvíce pomoct. Vrátit se do pohárů, to je pro mě velká výzva a šance," řekl Vachoušek při středečním setkání s novináři, kde byl oficiálně představen jako posila.
 

Rozhovor se Štěpánem Vachouškem:

 

Vachoušek: Žilinu nesmíme podcenit
 

Vachoušek se o svém přesunu z Teplic radil i s obráncem Tomášem Řepkou. "Kdyby mi řekl, že to neschvaluje, tak bych nepřišel," prozradil zkušený fotbalista, který o přestupu rozhodl za tři hodiny.
 

V roce 2002 hrál Vachoušek za konkurenční Slavii, ale bouřlivé reakce letenského publika se nebojí. "Na Slavii, stejně jako na každý klub, ve kterém jsem hrál, vzpomínám rád. Ale už je to hodně let. To, že teď budu hrát za Spartu, je úplně normální a patří to k fotbalu," dodal Vachoušek.

Jednatřicetiletý hráč absolvuje ve středu dopoledne s Letenskými první trénink, s generálním sportovním manažerem Jozefem Chovancem zatím příliš nemluvil. "Chviličku jsme spolu hovořili v pondělí, kdy se zrodil ten můj přesun. Ještě jsme se však nebavili o mé úloze v mužstvu. Je to věc trenéra, kam mě zařadí. Vybírat si, to není na místě," uvedl Vachoušek.
 

Společně se svými novými spoluhráči už vyhlíží také důležitý dvojboj o účast v základní skupině Ligy mistrů. "Žilina je těžký soupeř, nesmíme jí podcenit. Je to jeden ze dvou nejlepších týmů na Slovensku a už dost potrápili ostatní soupeře, takže to nebude jednoduché," uzavřel Vachoušek.
 

hrc tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   FCSB - FC Slovan Liberec

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program