Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.5. 2013 22:16
NIC NENÍ ZTRACENO

Sparťan Vácha věří, že Plzeň zlomí nešťastná prohra

Padající Lukáš Vácha ze Sparty Praha a teplický Roman Polom.
Zdroj: ČTK
Témata:

Naděje Sparty na titul žije. To ví i záložník letenského klubu Lukáš Vácha, který doufá, že Plzeň po prohře s Libercem ještě jednou klopýtne.

Když fotbalisté pražské Sparty opouštěli hřiště teplického stadionu, jásali nad výhrou 3:0.
 

A jakmile k nim dolétla zpráva, že jejich velký rival z Plzně prohrál duel s Libercem a odmítl tak mistrovskou korunovaci, jejich radost byla okamžitě znásobená. A záložník Pražanů Lukáš Vácha nepřestává doufat ve velký obrat v posledním kole, který by titul přihrál Spartě.
 

"Pořád žijeme a naděje umírá poslední. Titul pořád neodplul, za což jsme moc rádi," prohlásil Vácha po utkání v Teplicích. Po středeční prohře v Brně Vácha mluvil o tom, jak moc si letenský tým zkomplikoval boj o první místo. Po dnešku už vypadal optimisticky, byť dvoubodový náskok před závěrečným vyvrcholením dál staví do lepší pozice Plzeň.
 

 


"Samozřejmě si všichni dobře uvědomujeme, jak jsme v Brně propadli. Naše šance na titul už byla malinká, ale já opravdu pořád věřil, že do boje o titul můžeme zasáhnout. A je to tady, vykřesali jsme další velkou šanci. Na druhou stranu naše postavení teď mohlo být mnohem lepší," připomněl Vácha jarní sparťanské domácí ztráty s Jabloncem a Jihlavou, nebo poslední venkovní kolapsy v Liberci a právě v Brně.
 

 

Sparťané po bitvě v Teplicích křičeli nadšením, když v útrobách stadionu sledovali na malé televizi závěr duelu v Plzni, kde Liberec udeřil vítězným gólem v samém závěru. Vácha na dálku posílal velké díky směrem k týmu Slovanu, kde ještě na podzim hrál a na konci minulé sezony také slavil titul.
 

"Já jsem klukům z Liberce věřil, že v Plzni mohou uspět. Jsem s nimi často v kontaktu, před cestou do Plzně jsem jim psal, ať zvítězí. A povedlo se," těšil se Vácha.
 

Doufá také, že dnešní porážka na Plzni zanechá stopy. "Dostat gól v poslední minutě, to je vždycky rána. Navíc si dnes titul mohli uhrát na vlastním hřišti, nezvládli to," vzkázal Vácha do soupeřova tábora.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Plzeň nebo Sparta? Boj o titul se přiostřuje!

Víme, kde Sparta ztratila titul!

Tenhle fotbal uvidíte na FANDOVI

 

"Potvrdilo se to, co říkám už dlouho. Dokud někdo ten pohár opravdu nedrží nad hlavou, tak nic není hotové. A zase se to potvrdilo. Nad námi fotbalový bůh asi drží ochrannou ruku. Byli bychom hloupí, kdybychom to bez boje zabalili," přemítal Vácha.
 

Sparta v závěrečném rozuzlení hostí Duklu a musí bezpodmínečně vyhrát, aby se udržela ve hře o mistrovský primát. Vácha také věří, že Plzeň klopýtne v Hradci Králové, byť Východočeši dnes získali smutnou sestupovou definitivu.
 

"My musíme předně zvládnout zápas s Duklou. A Plzeň v Hradci? Asi to nebude tak, že tam Plzeň přijede, řekne, že oslaví titul a Hradec jim to nechá. Oni (Hradec) se navíc s ligou asi nebudou chtít loučit s tím, aby nechali Plzeň jednoduše vyhrát," uvažoval Vácha.

tn.cz / ČTK