Vacek možná ODEJDE ZE SPARTY. Touží po něm italské Chievo

Témata:

Čtyřiadvacetiletý záložník Sparty Praha Kamil Vacek se ocitl v hledáčku italského fotbalového klubu Chievo Verona, jedenáctého týmu minulé sezony Serie A.

S příchodem léta se na stole sparťanského vedení automaticky objevuje i množství nabídek od evropských klubů na záložníka Kamila Vacka. Alespoň to tvrdí hráčův agent Pavel Zíka.
 

"O Vacka mělo už v minulosti zájem několik klubů z předních evropských lig, ani toto léto není výjimkou. Dosud ale Kamil zůstává ve Spartě, i když evidujeme vážný zájem z italské Serie A. Hráč se ve Spartě momentálně soustředí na start v evropských pohárech,“ prohlásil Zíka.
 

Letenský klub si chce vybojovat účast v základní skupině Evropské ligy. "Zájem Kamila i celého týmu je vybojovat účast v základní skupině. Na rozdíl od jiných spekulací ohledně našich hráčů je však nabídka pro Kamila reálná,“ řekl Mediafaxu tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. "Mohu potvrdit, že zájem o Vacka je z Itálie, ale jméno klubu specifikovat nebudeme,“ dodal.
 

Sparta eviduje zájem klubů o služby Vacka dlouhodobě, v minulosti některé odmítla. Nyní se spekuluje o tom, že by čtyřiadvacetiletý záložník zamířil na Apeninský poloostrov až tehdy, pokud se Sparta dostane do základní skupiny Evropské ligy.
 

Letenský klub čeká už ve čtvrtek první utkání 3. předkola soutěže s FK Sarajevo, pokud přes svěřence Jiřího Plíška postoupí, musí zvládnout ještě play-off soutěže.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Vacek v Gambrinus lize odehrál 92 zápasů a vstřelil deset gólů. Letenský klub si za něj už dokonce našel náhradu, z tureckého Konyasporu lanaří do svého kádru bývalého slávistu Petera Grajciara. Pokud by slovenský záložník odešel do Sparty, stal by se dalším bývalým slávistou v rudém dresu.
 

"Samozřejmě, vnímám tento aspekt, ale každý musí pochopit, že fotbal je moje práce. Vím, že mě někteří budou nenávidět, ale z lidské stránky by to měl pochopit každý inteligentní člověk,“ řekl Grajciar.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:05 23:50

   NBA: Vzpomínkový zápas Kobyho Bryanta

   23:50

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

 • Nova Sport 2

  • 22:45 23:15

   Maxi Tip Poker Tour (35)

   23:15

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

Celý Program