V derby chceme zlomit špatné výsledky, prohlásil kouč Slavie Petrouš

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Téma:

Šlágrem 8. kola fotbalové Gambrinus ligy bude pondělní 274. vzájemné derby pražských „S“ mezi Spartou a Slavií, které se hraje na Letné. Oba celky jsou před zápasem ve zcela odlišných patrech tabulky a trenér Slavie Michal Petrouš věří, že jeho tým konečně zlomí sérii nepříznivých výsledků.

Slavia na podzim získala v sedmi zápasech jen šest bodů a krčí se až na 12. místě tabulky. Naopak její pondělní soupeř vyhrál všechna utkání a Gambrinus lize suverénně vládne. „Jsme na opačných pólech, uvidíme, co ten zápas přinese. Rozhodně nejedeme na Spartu s poraženeckou náladou, může to být zápas, ve kterém se všechno otočí, nemáme co ztratit. Věřím, že kluci zaberou a konečně získáme nějaký bod,“ řekl na čtvrtečním setkání s novináři v Edenu kouč Slavie Michal Petrouš.
 

„Ten zápas přišel akorát, věřím, že se to zlomí a na Spartě se popereme o dobrý výsledek,“ burcuje před důležitým kláním. Mladý slávistický trenér byl v posledních zápasech pod velkým tlakem, „sešívaní“ totiž naposledy vyhráli v polovině srpna nad Příbramí, což je zatím jejich jediný tříbodový zisk této sezony. „Pod tlakem jsem neustále, ale až začne zápas, zase to bude vřít. Hráči musí na hřišti odevzdat maximum, aby byli fanoušci spokojení. Už chtějí i výsledky, věřím, že se nám to tentokrát povede,“ uvedl Petrouš.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Jeho svěřenci v posledních kolech ztroskotali na střelecké produktivitě, což Petrouš svým hráčům hodně vyčítá. „Chyběl nám klid v koncovce, měli jsme dát teď v zápase s Duklou dva góly a mohlo to být v naší režii. Pracujeme na tom neustále i v tréninku, ale v zápase je to i o dalších aspektech,“ říká slávistický trenér. Na Letnou prý jeho tým nepojede v poraženecké náladě. „Kdybychom měli hrát se strachem, ani nemusíme na Spartu jezdit. Po hráčích chci odvahu, aby hráli fotbal. Máme respekt, mají tam Kweukweho, ten je nepříjemný hráč. Matějovský rozděluje přihrávky a řídí hru, snaží se hrát po křídlech centrované míče,“ shrnul největší sparťanská nebezpečí.
 

Podle Petrouše neumí hrát Slavia defenzivně a v 274. derby se musí prezentovat aktivní hrou směrem dopředu. „Chceme to eliminovat a být také nebezpeční směrem dopředu. Slavia neumí hrát defenzivně, musíme hrát svůj fotbal. Jistě, že musíme vycházet ze zajištěné obrany, ale pokud máme míč, musíme v dostatečném počtu zaútočit a Spartu zlobit,“ předpokládá trenér „sešívaných“.
 

Slavia podle mladého kouče patří do horních pater ligové tabulky. „V létě odešli kvalitní hráči a mysleli jsme si, že se to rozjede i bez nich. Nakonec jsme ale museli sehnat náhradu a zase bude chvíli trvat, než se noví hráči s mužstvem sžijí. Myslím, že to potom bude fungovat,“ uzavřel Petrouš.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Philadelphia Union - Sporting Kansas City

   15:00 16:50
   16:50

   Monster Energy Supercross Geneva

   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

 • Nova Sport 2

  • NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   15:00 16:45
   16:45

   RunTour - České Budějovice

   16:55

   Nova Cup - Teplice nad Metují

   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

Celý program