TRESTY: Zápotočný bude stát dva zápasy, Pilař zaplatí za simulování 30 tisíc

Tomáš Zápotočným
Zdroj: Mediafax
Téma:

Obránce Sparty Praha Tomáš Zápotočný si po čtvrtečním verdiktu disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky nezahraje dva zápasy. Záložník Viktorie Plzeň Václav Pilař zaplatí pokutu 30 tisíc korun za simulování.

 

Oba případy se udály při utkání 19. kola Gambrinus ligy AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň. Tomáše Zápotočného disciplinární komise dodatečně potrestala za zákrok na plzeňského záložníka Daniela Koláře v utkání 19. kola Gambrinus ligy.
 
V samotném utkání totiž rozhodčím Liborem Kovaříkem postižen nebyl. Delegát utkání ve své zprávě rozhodčímu vytkl, že nepotrestal Zápotočného žlutou kartou nebo přímo červenou. Disciplinární komise vyhodnotila zákrok Zápotočného na Koláře jako surovou hru.
 
Ve stejném utkání na sebe upozornil i Václav Pilař. Při útočné akci ve velkém čtverci Sparty upadl po skluzu Jiřího Jarošíka a teatrálně přihrál svůj pád. Z videozáznamů vyplynulo, že Jarošík se Pilaře vůbec nedotkl.
 
Mladý český reprezentant však svým "vystoupením" natolik přesvědčil rozhodčího Kovaříka, že nařídil pokutový kop. Komise rozhodčích podala podnět k prošetření případu, který vykazuje znaky nesportovního chování. Pilařovo chování ocenila disciplinární komise finančním trestem ve výši 30 tisíc korun.
 
Na Strahově ve čtvrtek zasedala i komise rozhodčích FA ČR, vedená Dagmar Damkovou, která se bude zabývat výkony rozhodčích v tomto zápase. "V tom zápase nebylo ani ze strany rozhodčích všechno v pořádku a předpokládám, že padnou nějaká omezení delegací," řekla agentuře Mediafax Dagmar Damková.
 
Oba kluby, Sparta Praha i Viktoria Plzeň, verdikty disciplinární komise přijaly a proti trestům se nebudou odvolávat. V tomto duchu se vyjádřili tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík i generální ředitel Viktorie Plzeň, kteří hráče na jednání disciplinární komise v sídle FA ČR doprovázeli.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: New York Red Bulls - LA Galaxy

   16:45 18:30
   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   16:50 18:45
   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

Celý program