Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

TREST: Lukeš si dva zápasy nezahraje a ještě zaplatí pokutu

Témata:

Lukeš z Baníku v Příbrami napadl protihráče a byl za to potrestán. Pokutu zaplatí i pražská Sparta.

Kapitán fotbalistů Baníku Ostrava Martin Lukeš má zastavenou činnost na dvě soutěžní utkání, nesmí vykonávat funkci kapitána do 30. června 2011 a zaplatí pokutu padesát tisíc korun.

Lukeš chytil protihráče pod krkem a cloumal s ním
 

Disciplinární komise ČMFS ho potrestala za napadení protihráče po utkání 30. kola Gambrinus ligy v Příbrami. "Delegát Jiří Stiegler vypovídal na komisi a přiznal, že přestupek uvedl do zápisu na základě zhlédnutí videozáznamu, na kterém je jasně vidět, že Martin Lukeš drží protihráče pod krkem a cloumá s ním," vysvětluje mluvčí DK ČMFS Jaroslav Kolář.
 

"Martin Lukeš se hájil tím, že byl jednak vyprovokován, zároveň prý se snažil zabránit případnému konfliktu mezi příbramským Klesou a spoluhráčem Varadim. Záběry viděla i komise a došla k závěru, že došlo k disciplinárnímu provinění, konkrétně k fyzickému napadení. Zastavení činnosti je na nejnižší možné hranici, trest v případě napadení je dva zápasy až dva měsíce," dodal Kolář.

Disciplinární komise také projednala masivní použití pyrotechniky při utkání 30. kola Gambrinus ligy mezi Spartou Praha a Teplicemi a udělila pořádajícímu klubu pokutu ve výši 50 tisíc korun. "Vzhledem k tomu, že došlo k masovému použití zakázaných pyrotechnických prostředků, jde o disciplinární přestupek. Sparta byla trestána za pyrotechniku i v souvislosti se dvěma jarními derby se Slavií, jedná se tedy o opakovaný přestupek. Tomu odpovídá výše pokuty, která je v relaci s obdobnými rozhodnutími," uvedl Kolář.
 

Stop na tři soutěžní utkání nepodmíněně dostal Richard Kalod z Viktorie Žižkov. Ten byl během zápasu za B-tým vyloučen, což neunesl a urážlivě provokoval rozhodčí.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   10:50

   Element (389)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   11:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   09:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   10:00

   Off-road Maraton (3)

   10:25

   Truck Racing Magazine (3)

   10:45

   UFC Profiles in Combat (1)

   11:10

   Běhej lesy – Vysočina

Celý Program