Trenérem fotbalistů Liberce se stal Šilhavý

Jaroslav Šilhavý
Zdroj: Oficiální zdroj
Téma:

Novým trenérem fotbalistů FC Slovan Liberec se stal v pondělí Jaroslav Šilhavý, který naposledy působil v Českých Budějovicích. Šilhavý pod Ještědem vystřídá Petra Radu,

Devětačtyřicetiletý kouč se s vedením Slovanu domluvil na spolupráci a brzy by měl v Liberci podepsat i smlouvu. "Zatím není nic podepsané, ale s trenérem Šilhavým už jsme domluveni na podmínkách. Smlouvu podepíše na dobu neurčitou, jak se to v našem klubu běžně dělá," řekl v pondělí agentuře Mediafax tiskový mluvčí Slovanu Liberec Lukáš Váňa.
 

Podle něj zatím není jisté ani to, zda se změní realizační tým, ve kterém působí jako asistenti Zdeněk Klucký a Milan Veselý, jenž je trenérem brankářů. "Je možnost, že si nový trenér přivede své spolupracovníky, ale také to, že současní asistenti zůstanou. Bude to čistě rozhodnutí pana Šilhavého," upřesnil Váňa.
 

Jaroslav Šilhavý je rekordmanem v počtu odehraných prvoligových zápasů, když během 19 let odehrál 457 zápasů a vstřelil 25 gólů. Na trenérskou kariéru se vydal v roce 1999 jako asistent ve Viktorii Žižkov, poté působil ve Spartě Praha, na Kladně, které udržel v nejvyšší soutěži a dále ve Viktorii Plzeň a Českých Budějovicích.
 

V letech 2003 až 2009 působil Šilhavý u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady. Od konce sezony byl bez angažmá poté, co se domluvil na odchodu z Českých Budějovic. V Liberci nahradí Petra Radu, který odešel do konkurenčních Teplic.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program