Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 8. 2011

Trenéra Slavie překvapilo, že zápas rozhodli "staříci" v sestavě

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Kouč Slavie Michal Petrouš. Archivní foto
Témata:

Fotbalisté pražské Slavie v neděli v zápase 3. kola Gambrinus ligy vydřeli výhru nad Příbramí a získali první tři body. Kouč slávistů Michal Petrouš byl po duelu před prázdnými tribunami v Edenu psychicky vyčerpaný.

Slavia vstoupila do zápasu s Příbramí skvělým způsobem, když se prosadil již v osmé minutě Adam Hloušek. Jenže domácí se z vedení dlouho neradovali. Už za pět minut totiž srovnal Šlapák. V tu chvíli to s trenérem Slavie Petroušem pořádně cloumalo.
 

"Pro mě to byl asi nejtěžší zápas v roli trenéra Slavie. Příbram měla šest bodů, přijela v pohodě a na hráčích bylo vidět, že si věří. Někteří z našich fotbalistů si naopak příliš nevěřili. Branku jsme sice dali brzy, ale vyrovnávací gól jde na vrub brankáře Hanuše. Takový nepovedený zákrok gólmanem dost otřese. Ale pak nás dvakrát třikrát podržel. Bohužel jsme dlouho hráli v křeči, nedávali jsme šance a mně z toho nebylo dobře," prohlásil Petrouš.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Vítězství Slavie se možná zrodilo v kabině, kde si "sešívání" za nerozhodného stavu 1:1 řekli, že to prostě musí zlomit silou vůle. Trenéra Petrouše překvapilo, že vítězství pro Slavii urvala "stará garda".
 

"Nakonec se to podařilo, jen jsem se trochu divil, že v závěru utkání běhali stometrové sprinty naši nejstarší hráči. Spíše jsem to čekal od našich dvacetiletých. A nakonec to ti nejstarší rozhodli i gólově. Vyšel celkem tah s nasazením záložníka Koreše na místo obránce, viděl jsem to jako nejlepší řešení pro podporu útoku. Šancí jsme měli hodně. Snad je to nejhorší za námi," dodal trenér Slavie.

tn.cz / Mediafax