Manažer Sparty Přibyl (†33) byl nalezen mrtvý na stadionu!

Téma:

Sparta Praha prožívá obrovskou tragédii. Lukáš Přibyl, místopředseda představenstva, byl totiž nalezen mrtvý na Letné, kde klub sídlí.

Bylo mu pouhých třiatřicet let. Na místě zasahovala policie a záchranka. Nález těla potvrdila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.
 

"Šetříme případ jako podezřelé úmrtí,“ řekl Právu šéf pražské kriminálky Milan Jindrák s tím, že bližší příčinu smrti odhalí až pitva.
 

ČTĚTE TAKÉ:
 

KDO BYL LUKÁŠ PŘIBYL? Tatínek, manažer i fotbalový srdcař
 

Krátce po oznámení úmrtí sparťanského manažera se také objevila informace, že se Přibyl už o víkendu zranil při sportu na hlavě. Podle informací tn.cz ale šlo o tržnou ránu staršího charakteru, kterou si Přibyl měl způsobit na lyžích ve Špindlerově mlýně.
 

Server novinky.cz přinesl informaci, že byl pravděpodobně zavražděn, podle zdroje on-line deníku TÝDEN.cz šlo o zástavu srdce.

Blízký přítel a bývalý kolega Přibyla z České televize Petr Svěcený s ním hovořil zřejmě jako poslední. "Mluvil jsem s ním, protože jsem byl na cestě do Špindlu, kde od zítřka pracuji. My si voláme pravidelně, jsme kamarádi. Byl jsem po dovolené a před velkou pracovní zátěží, tak jsem mu volal a bavili jsme se o soukromých věcech. Jak si to ve Špindlu s rodinou všichni užili, a pak se ten signál jakoby ztratil. Normálně jsme mluvili o pozitivních soukromých tématech a najednou jsem ho sice slyšel, ale mizel mi. Bral jsem to jako vinu signálu, protože já jsem jel do hor. Pak jsem mu ještě volal asi dvakrát, ale už to nevzal," řekl pro televizi Nova Svěcený.

Později Hulan přinesl aktuální informace: "Soudní lékař po ohledání těla mrtvého muže nebyl schopen určit přesnou příčinu smrti, a proto bude nařízena soudní pitva," prohlásil Hulan. Lékař ale podle informací Mediafaxu nevyslovil podezření na cizí zavinění Přibylovy smrti. Na případu také zatím nepracuje pražská mordparta.

K celé věci se večer vyjádřili také samotní zástupci Sparty, jejíž fotbalisté jsou na soustředění v Jerezu. "AC Sparta Praha oznamuje, že Lukáš Přibyl, místopředseda představenstva klubu, dne 9. 2. 2012 zemřel. Tuto zprávu dáváme veřejnosti na vědomí s hlubokým zármutkem. Pro všechny z nás je to obrovská tragédie. Celé jeho rodině vyslovujeme upřímnou soustrast," stojí v prohlášení Sparty na oficiálních stránkách klubu.
 

Také další klub, kde Přibyl působil, Bohemians 1905, vydal prohlášení: "Fotbalový svět postihla velká tragédie. Ale hlavně, opustil nás jeden z velkých Klokanů, bývalý ředitel klubu, Lukáš Přibyl. Není nutno dodávat dalších slov. Upřímnou soustrast celé jeho rodině. Nikdy nezapomeneme!" Fanoušci vršovického klubu budou večer od 20 hodin na stadionu v Ďolíčku zapalovat na jeho památku svíčky.
 

Smutnou zprávou byl zaskočen také předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta. "Je to samozřejmě ohromná tragédie, která postihla mladého člověka, takže je to obecně ohromné neštěstí. Vůbec nevím, jaké mohou být příčiny jeho úmrtí. Nemám žádné informace, pouze vím, že byl v kanceláři na Spartě nalezen mrtvý," pronesl Pelta pro televizi Nova.

"To přece není možný. Sice jsem celý den mimo Letnou, ale to by mi snad někdo dal vědět," reagoval jeden ze tří místopředsedů představenstva Dušan Svoboda, který je zároveň místopředsedou fotbalové asociace.
 

"Nejsem ve fázi, že bych o tom chtěl dávat výpovědi, rozumíte. Byl to můj blízký kamarád. Prosím, nechte mě teď," řekl předseda představenstva Sparty Daniel Křetínský pro Rádio Impuls. Křetínský krátce po osmnácté hodině přijel na stadion Sparty na Letné.
 

Další místopředseda představenstva Dušan Svoboda byl zprávou zdrcen. "Voláte v nevhodnou chvíli, nechce se mi o tom mluvit. Sparta vydá v brzké době nějaké tiskové prohlášení," řekl agentuře Mediafax Svoboda.

Přibyl měl na Spartě velkou moc, protože po šéfovi klubu Danielu Křetinském byl druhým nejmocnějším mužem. Do letenskéhu klubu se Přibyl vrátil loni v listopadu po čtyřleté pauze. Přibyl mimo jiné také budoval nové sportovní vedení týmu, v jehož čele je nyní Jaroslav Hřebík.
 

Přibylovi ve středu Obvodní soud pro Prahu 10 zrušil podmíněný trest v kauze sporů týmů Bohemians. Přibyl jako bývalý šéf klubu z Vršovic čelil obvinění z poškození věřitele, ale obvinění od samého začátku odmítal.
 

Přibyl údajně bez svolení správce konkurzní podstaty převedl práva na tři hráče, kteří byli zapsáni v konkurzní podstatě společnosti FC Bohemians Praha. Peníze z přestupů prý pak podle spisu nevložil do konkurzní podstaty, ale použil je na chod klubu. Středeční soud rozhodl, že se celou kauzou bude ještě zabývat.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • Kde poušť potkává oceán

   21:10 22:05
   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

Celý program