Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2013 15:13
konec v přímém přenosu

Ujfaluši ukončil kariéru, zradilo ho koleno. Teď chce hrát golf a hokej

Tomáš Ujfaluši oznámil konec kariéry
Zdroj: TN.cz
Témata:

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši ukončil kariéru. Zadák pražské Sparty tak učinil kvůli neustálým problémům s kolenem, které si vážně poranil loni v srpnu ještě při angažmá v Galatasarayi Istanbul a při angažmá na Letné naskočil jen do dvou zápasů domácího poháru. Zatím netuší, jaké profesi se bude věnovat.

"Koleno po intenzivních trénincích nebylo v optimálním stavu. Na jedné konzultaci u lékaře padla možnost, že by defekt na chrupavce mohl vyřešit další chirurgický zákrok, ale do toho se mi už nechtělo. Znamenalo by to další dva až tři měsíce rekonvalescence a navíc během zimní přípravy by koleno zase trpělo," vysvětlil Ujfalujši. "Zdraví mám jenom jedno a v budoucnu ještě chci nějak fungovat. Když nemůžu být prospěšný na hřišti, nemá to cenu. I když mě to samozřejmě mrzí, že je s velkým fotbalem konec," uvedl Ujfaluši.

 

Do Sparty zamířil Ujfaluši jako volný hráč v létě a nesplnilo se mu přání, aby naskočil do ligového zápasu. "Ale i tak mu patří dík za to, jak ve Spartě po svém příchodu působil. Jeho morální vlastnosti byly hodně cítit," řekl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

 

Ujfaluši zatím nemá jasnou představu, kam povedou jeho další kroky. Jisté je prý to, že nikdy nebude trenérem. Stejně tak nepočítá ani s tím, že by fotbal hrál na nižší úrovni. "Možná jen pro zábavu někde s kamarády. Spíš počítám s tím, že budu hodně hrát golf a hokej. Chci se věnovat věcem, na které jsem během kariéry neměl tolik času," vysvětlil Ujfaluši.

 

Jako jednu z priorit si před sebe vytýčil péči a starost o dceru Kateřinu. "Budu plnohodnotný otec," těšil se Ujfaluši na to, že jeho život už nebudou řídit termíny tréninků, soustředění a zápasů.


 

 

TN.cz