UZDRAVENÁ HVĚZDA BANÍKU

Svěrkoš začíná po vážném zranění trénovat, ale návrat nemíní uspěchat

Václav Svěrkoš
Zdroj: Mediafax
Václav Svěrkoš
Téma:

Ostravský fotbalista Václav Svěrkoš už po vážném zranění předního křížového vazu v koleni a následné operaci začíná běhat, návrat na hřiště však nemíní uspěchat.

Zkušený útočník Svěrkoš utrpěl vážné zranění před necelými čtyřmi měsíci. "Musím to zaklepat na dřevo, ale všechno zatím vypadá dobře. Koleno drží, nebolí. Posiluju svaly na operované noze, začínám už běhat,“ prozradil Svěrkoš.
 
Minimální doba rekonvalescence je u zranění křížových vazů šest měsíců, ale často trvá i mnohem déle. Mementem je pro něj příklad Marka Jankulovského, který se po sedmi měsících pauzy po návratu na hřiště prakticky vzápětí znovu zranil.
 
"Uvědomuju si, že s návratem nelze spěchat, a já spěchat ani nechci. Pokud si já i doktoři nebudeme stoprocentně jisti, že koleno je naprosto v pořádku a připravené na plnou zátěž, nemá smysl hrát a riskovat obnovení zranění,“ argumentuje fotbalista.
 
Dlouhodobý marod však celou dobu žije s ostravským týmem. Bezprostředně po operaci za mužstvem docházel o berlích na Bazaly, při zápasech vysedával na střídačce. I když míč je pro něj zatím zapovězenou tréninkovou proprietou, strávil s Baníkem celé soustředění v Břeclavi. "Byla tam posilovna, bazén, hřiště, ideální podmínky pro rekonvalescenci a trénink,“ poznamenal.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
O síle Baníku před novou sezonu nepochybuje. "Věřím, že minulá sezona kluky jako Michal Frydrych nebo Tonda Fantiš posune zase o něco dále a třeba právě oni dva ještě více vyletí nahoru. Navíc osa vlastně zůstala, je tu Davor, Vomáčka, Lukeš. Jsem přesvědčený, že to nebude tak jako v minulé sezoně,“ přidal svou prognózu Svěrkoš.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bellator 260: Lima vs. Amasov

   20:00 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   01:05

   Mediterranean Epic - MTB Stage Race

   01:35

   Deepline - Lukas Irmler

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   20:00 22:00
   22:00

   Tipsport Premier League 2021

   00:55

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   01:25

   Carabao Cup 2021

   01:55

   NHL - akce měsíce

   02:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

Celý program