Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Střelec Ordoš - jednooký mezi slepými králem

Témata:

Králem střelců Gambrinus ligy se stal olomoucký Michal Ordoš. Ale dal jen 12 gólů.

Ve fotbalové Gambrinus lize diváci vidí jen pramálo gólů. V jednom zápase padne jen něco málo přes dva góly a to je opravdu málo. Mistrovská Sparta v celém ročníku ligy nasázela jen 42 gólů, přesto nad hlavu zvedla pohár pro nejlepší celek uplynulého ročníku. Je pravda, že jen 14 gólů inkasovala, ale i tak je to na mistra slabý výsledek.

Ordoš: Ještě mi to nedochází
 

I proto není zas tak velkým překvapením, že její nejlepší střelec Bony Wilfried dal jen devět branek a z koruny pro krále střelců se radoval Michal Ordoš z podceňované Sigmy Olomouc. Ten nastřádal ve 30 zápasech ligy 12 branek. Tak málo naposledy stačilo v sezoně 2005/06, kdy se z triumfu v prestižní soutěži radoval Milan Ivana. Kde jsou ty časy, kdy dal Heinz za sezonu 19 gólů, či Lokvenc dokonce 22? Liga zažívá hubené roky a v tuzemsku prostě chybí střelci.

Ordoš do posledních chvil o primát bojoval s jabloneckým Lafatou. Jenže sedmadvacetiletý střelec se proti Bohemians Praha trefil dvakrát, čímž o jeden gól překonal dosud vedoucího mladoboleslavského útočníka Marka Kuliče a také jabloneckého Davida Lafatu, který se v posledním zápase Jablonce prosadil jen jednou. "Radost z toho mám. Ještě když se to povedlo takhle za pět minut dvanáct. Ještě mi to nedochází. Budu se z toho těšit, až se zítra probudím,“ řekl s úsměvem po utkání Ordoš novinářům.
 

Gólman Drobný Ordošovi věřil
 

Před sezonou nebyl žhavým kandidátem na nejlepšího střelce. Jeden spoluhráč mu však věřil. Olomoucký gólman Petr Drobisz si na kamaráda z útoku vsadil, že soutěž střelců ovládne. "Dal si na mě symbolickou desetikorunu. Myslím, že tam byl kurz třicet. Připíchl to v šatně na nástěnku, ale Koťas (Martin Kotůlek - asistent trenéra) přišel, rozškubal to a hodil do koše. Drobas hned křičel, že mu má vrátit tři stovky,“ směje se Ordoš.

Olomouc se po chudých sezonách v rukou kouče Zdeňka Psotky mění v ofenzivní stroj. Letos nastřílela 49 branek. Žádný jiný klub v lize nebyl efektivnější. A těží z toho i hráči v olomouckém útoku. "Hrajeme hodně ofenzivní fotbal, každý zápas hodně dopředu. Některé zápasy z podzimu, kdy jsme dávali pět šest gólů, to v lize nebylo nikde k vidění. Myslím, že tenhle tým má obrovskou budoucnost," prohlásil Ordoš, který v celé sezoně nedal ani jeden hattrick.
 

Ordoš tak na pomyslném střeleckém trůnu vystřídal libereckého útočníka Andreje Keriče, který v předešlé sezoně nastřílel patnáct gólů. A pro vytáhlého útočníka to musí být opravdu satisfakce. Do Olomouce totiž přišel jako nepotřebný z Bohemians 1905 a na Hané se mu opravdu daří. V první sezoně dal 9 branek, což bylo nejvíce v jeho ligové kariéře a letos se stal králem střelců.
 

Kam povedou jeho kroky nyní?

 

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Hapoel Jeruzalém - AEK

   20:25

   Maxi Tip Poker Tour (22)

   20:50

   Element (399)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   UFC Fight Night: Reyes vs. Weidman

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Lietkabelis

   22:25

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   00:20

   Ligue 1 Highlights (10)

   01:15

   Fotbal: New York City FC - Toronto FC

   03:15

   Nova Cup 2019 - Mikulov

Celý Program