je to borec!

ŠTAJNER pomohl debaklu Liberce! K jasnému vítězství přispěl svou pleší!

Jiří Štajner
Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav konečně zabrala naplno a odnesli to fotbalisté Liberce. Ti utrpěli v malém derby jednoznačnou prohru 0:4, poslední podpis na debaklu si připsal bývalý špílmachr Slovanu Jiří Štajner!

Mladou Boleslav poslal do vedení už ve 4. minutě důrazný forvard Jan Chramosta, který se nejlépe zorientoval v závaru a z malého vápna uklidil poprvé míč za Kovářova záda.

Ke druhému gólu přišli Středočeši lacino. Brankář Liberce Přemysl Kovář neodhadl rotaci tvrdé střely záložníka Fabiána a k údivu celého stadionu inkasoval podruhé. Míč, namísto v jeho rukou, skončil v síti.

I když se Liberečtí snažili a podle statistik měli více ze hry, inkasovali ještě dvakrát. Třetí gól přidal Jiří Štajner poté, co hlavou tečoval centr Davida Jarolíma. A posledním hřebíček do liberecké rakve byla Kysely, který po průniku po pravé straně prostřelil Kováře počtvrté.

Jiří Štajner si pět minut před koncem při střídání mohl vychutnat potlesk tribun.

Naplno zabral Jablonec, který doma porazil Slovácko 2:1. Také na "Střelnici" vedli domácí už od 4. minuty, kdy se prosadil Třešňák. Po poločasové přestávce pečetil vítězství pohárového účastníka Karel Piták. Gól Volešáka tři minuty před koncem už nic neřešil.

Domácí prostředí svědčilo i Teplicím, které porazily pražskou Duklu 2:1. Severočechům zařídil vedení Ljevakovič a po přestávce přidal další svůj prvoligový gól Litsingi. Pražané pět minut před koncem korigovali skóre z penalty.

Gambrinus liga, 3. kolo:

FK Mladá Boleslav  - Slovan Liberec 4:0 (2:0)

Branky: 3. Chramosta, 37. Fabián, 59. Štajner, 82. Kysela. Rozhodčí: Proske - Blažej, Kotík. ŽK: Kysela, Nešpor, Štípek - Pavelka, Rabušic, Kováč. Diváci: 4324.

Sestavy:

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Zahustel (77. Štípek), Ščuk, Jarolím, Štajner (85. Jeslínek) - Nešpor (72. Mareš) Chramosta. Trenér: Minář.

Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Hušek (46. Rabušic), Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka, Pavelka, Kalitvincev (46. Frýdek) - Delarge (78. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

FK Teplice - Dukla Praha 2:1 (1:0)

Branky: 35. Ljevakovič, 61. Litsingi - 85. Malý z pen. Rozhodčí: M. Paták - Mencl, Hrabovský. ŽK: Jablonský, Ljevakovič, Krob - Romera, Vorel, Pospěch, Gedeon. Diváci: 5950.

Sestavy:

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Ljevakovič (79. Táborský), Vachoušek, Nivaldo (90. Krátký) - Jindráček, Salami (77. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Hlinka (62. Kalouda), Malý, Gedeon (86. Marek) - Berger, Pospěch, Pázler (62. Néstor). Trenér: Kozel.

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 4. Třešňák, 61. Piták - 87. Volešák. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Hock. ŽK: Piták, Vošahlík - Martan, Rada. Diváků: 3852.

Sestavy:

Jablonec: Valeš - Zoubele (72. Vukadinovič), Kubista, Beneš, Novák (23. Jablonský) - Loučka, Vaněk (78. Hubník)- Kopic, Piták, Vošahlík - Třešňák. Trenér: Skuhravý.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň (65. Reinberk)- Ondřejka (59. Kerbr), Rada, Valenta, Daníček, Martan - Haša (75. Volešák). Trenér: Habanec.