Sparta smázla Baník 2:0 a v tabulce už je druhá

Sparta - Baník, Zápotočný, Pamič
Zdroj: Mediafax

Sparta porazila v dohrávce 10. kola Gambrinus ligy ostravský Baník 2:0 a po třech ligových porážkách konečně mohla slavit. V tabulce se díky tomu posunula z pátého místa na druhé, na vedoucí Jablonec ztrácí dva body.

Baník přijel na Letnou jako poslední tým tabulky, a stejně tak se vracel domů. Se Spartou prohrál popáté v řadě, navíc ve všech pěti zápasech nedal ani gól.

Skóre otevřel v 16. minutě hlavou obránce Tomáš Zápotočný po přihrávce Manuela Pamiče. Druhý gól přidal v 67. minutě po Václav Kadlec, který zpracoval míč odražený po rohovém kopu.

1
/
5
Sparta - Baník - 5

Možností měla ale Sparta mnohem víc a ani Baník nebyl úplně bez šance. S proměňováním to ale bylo horší.

Tabulku vede Jablonec s 21 body, Sparta má 19, třetí Olomouc rovněž 19 a čtvrtá Plzeň 18.

Sparta Praha – Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 16. Zápotočný, 67. Kadlec
Sparta: Vaclík – Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič – Pavelka (27. Grajciar), Matějovský, Hušbauer, Krejčí (74. Přikryl) – Kadlec, Balaj (88. Kadeřábek).

Baník: Buček – Zawada, Kaprálik, Frydrych, Mach – Lukeš, Droppa, Vašenka (59. Kukec), Milosavljev (86. Vrťo) – Fantiš, Majtán (55. Kraut).