Sparta má znovu zálusk na Matějovského. Nahradí Vacka?

Témata:

Mistr naší nejvyšší fotbalové soutěže je připraven na odchod záložníka Kamila Vacka. Z Letné ho uvolní v případě, že do klubu přijde Marek Matějovský z Readingu.

Bývá pravidlem, že když fotbalová Sparta projeví o někoho zájem, šancí na jeho získání se jen tak nevzdává. To je i případ bývalého hráče Mladé Boleslavi Marka Matějovského, jenž už tři roky válčí za anglický Reading. V druholigovém klubu jeho kariéra ovšem dost chřadne, a tak mu laso hodila pražská Sparta.
 

Ta se o něj intenzivně zajímala již loni v létě, tehdy ale k dohodě nedošlo. Povede se to Letenským letos? “V nejbližších dvou třech týdnech se rozhodne, kde bude Marek pokračovat,“ řekl hráčův agent Pavel Zíka deníku Sport, který o plánovaném transferu informoval jako první.
 


Freiburg touží po Vackovi
 

Před třemi lety zaplatil Reading Mladé Boleslavi za Matějovského 97 milionů korun a s návratností této částky už v klubu nepočítají. Kreativnímu středopolaři vyprší za rok smlouva, takže by ho Angličané údajně prodali i za 20 milionů korun. Tuto částku by Sparta zaplatit určitě mohla. Téměř stejný obnos jí totiž nabízí německý Freiburg za Kamila Vacka.

Ten hraje na stejném místě jako Matějovský a Spartě se tak prakticky nabízí možnost výměny “kus za kus“. “V nejbližších dnech bude Sparta s Freiburgem jednat,“ poznamenal Zíka.
 


Zájem je o Kušníra, Kucku i Žofčáka
 

To ale nejsou jediné změny, které mohou postihnout letenskou kabinu. Jak jsme vás již informovali, přijít má zkušený brankář Anderlechtu Daniel Zítka, jenž by měl nahradit současnou dvojku týmu Matúše Kozáčika. Spartu by dále mohli opustit záložníci Igor Žofčák s Jurajem Kuckou, zájem ze zahraničí je i o obránce Ondřeje Kušníra. Jiný bek, kapitán týmu Tomáš Řepka, už naopak prodloužil smlouvu o další rok.
 

Ještě dodejme, že letní přestupové okno se otevře 1. července. Kluby však jednají o přestupech zpravidla mnohem dřív.

 

hum TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 01:20

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

   09:30

   Winter Games - Freeski & Snowboard

 • Nova Sport 2

  • 23:15 01:00

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

   09:00

   Fotbal: Aston Villa - Leicester City

Celý Program