Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

SPARTA DÁL POSILUJE: Mistrovi se upsal Švejdík

Témata:

Zkušený obránce Ondřej Švejdík je daší posilou Sparty pro jarní část ligy. Švejdík přichází z nizozemského Groningenu a Spartě se upsal na rok.

Koncem herního soustředění v Dubaji se Sparta dohodla na angažmá osmadvacetiletého obránce Ondřeje Švejdíka. Ten na Letnou přichází jako volný hráč na jeden rok, s opcí na další dva roky. "Během celé přípravy přesvědčil o tom, že může ve Spartě prokázat své kvality. Nastupovat může na stoperu i na pravé straně obrany," potvrdil příchod posily personální ředitel Sparty Jakub Otava.

 

Osmadvacetiletý Švejdík přišel na startu zimní přípravy do Sparty na testy. Trenér Jozef Chovanec znal možnosti fotbalisty, který naposledy působil v Groningenu, ale po těžkém zranění dlouho nehrál a Letenští se chtěli přesvědčit o jeho aktuální formě.

 

Švejdík začal svou kariéru v Opavě, brzy se však stěhoval do Mladé Boleslavi, odkud s nálepkou velkého talentu přestoupil v roce 2006 do Groningenu. V Holandsku odehrál 59 utkání a vstřelil dvě branky, vzápětí se ale zranil a klub mu smlouvu neprodloužil. Sparta dotáhla jednání se Švejdíkovým agentem Jiří Müllerem do zdárného konce ještě v Dubaji, a tak se osmadvacetiletý bek stal členem týmu úřadujícího mistra ligy.

 

S letenským áčkem trénoval od startu zimní přípravy, absolvoval zimní soustředění ve Špindlerově mlýně, zahrál si v přátelském utkání s B týmem proti Litvínovu a na dubajském soustředění zasáhl do prvního utkání s Persepolisem.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:55 19:00

   Basketbal: Nižnij Novgorod - ERA Nymburk

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   NHL News

   19:20

   NHL – akce měsíce

   19:30

   Rychlá kola (11)

   20:00

   Truck Racing Magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • 17:55 20:05

   Basketbal: Türk Telekom - Filou Oostende

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

Celý Program