Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Sparta chce Kováče, píší Švýcaři. Na Letné se diví

Témata:

Podle internetové verze největšího švýcarského deníku Der Blick nabídla AC Sparta Praha tříletou smlouvu bývalému českému fotbalovému reprezentantovi Radoslavu Kováčovi, obránci FC Basilej. Sparta to však ve středu popřela.

Radoslav Kováč, třicetinásobný reprezentant České republiky, přestoupil letos v létě do FC Basilej z anglického klubu West Ham United, v němž během dvou sezon odehrál 53 utkání a dal tři branky. "V létě přišel jako nový šéf obrany, nyní zahřívá lavičku a rozhlíží se po novém klubu. Český špičkový klub Sparta mu nabídl tříletou smlouvu," píše Blick.
 

List také cituje Kováče: "Můj poradce přijede do Basileje, je to jedna z možností. Praha je moje vlast," řekl dvaatřicetiletý bývalý český reprezentant. Blick připomíná, že Radoslav Kováč v 16 podzimních zápasech švýcarské Super Ligy nastoupil osmkrát, nedal žádný gól a viděl dvě žluté karty.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Na tom asi nic není. Pokud vím, tak v současné době s Kováčem vůbec nejednáme. Máme sice informaci, že bude asi v Basileji končit. Sparta mu však žádnou nabídku nedala," sdělil ve středu agentuře Mediafax personální šéf AC Sparta Praha Jakub Otava.
 

O mnoho konkrétnější nebyl ani Lukáš Přibyl z agentury Sport Invest, která fotbalistu zastupuje. "Viktor Kolář (Kováčův agent - pozn. red.) by měl přijet do Basileje a jednat s klubem o Kováčově budoucnosti. Hráč se netají tím, že chce do Prahy, ale Sparta mu žádnou nabídku nepředložila," uvedl Přibyl.
 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 06:15 07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto3)

   07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto2)

   08:05

   MotoGP - VC Japonska (trénink MotoGP)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - New York Rangers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 04:05 06:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Ottawa Senators

   09:00

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   10:30

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   11:25

   Rychlá kola (10)

   11:50

   Off-road Maraton (6)

   12:10

   Truck Racing Magazine (8)

Celý Program