Šmicer oficiálně potvrzen ve funkci manažera reprezentace

Téma:

To, co včera Vladimír Šmicer avizoval, bylo dnes potvrzeno. Dušan Fitzel se navíc stává technickým ředitelem reprezentace.

Bývalý fotbalista Slavie Vladimír Šmicer, který po pondělním ligovém zápase s Plzní ukončil hráčskou kariéru, se stal manažerem fotbalové reprezentace České republiky.Ve stejný den se bývalý trenér Malty Dušan Fitzel stal technickým ředitelem ČMFS, sdělil to ředitel PR ČMFS Petr Svěcený. "Dnes dopoledne došlo k setkání, na kterém Šmicer přijal nabídku," řekl Svěcený.


Odletí s týmem do Dubaje


Šmicer bezprostředně po oznámení konce hráčské kariéry avizoval, že nabídku předsedy fotbalového svazu Ivana Haška přijme. A dnes tak učinil. Šmicer se nové funkce ujme okamžitě. "Tvoří se nové mužstvo a jestli to s prací u národního týmu myslím vážně, tak bych měl u toho být od začátku," řekl v pondělí Šmicer.


Tomu Hašek nabídl místo manažera reprezentace už po svém zvolení v červnu. Ale i když byl Šmicer zraněný, rozhodl se udělat vše pro návrat na trávník. To se mu podařilo, ale nyní už podle něj uzrála doba skončit s vrcholovým fotbalem.Šestatřicetiletý bývalý záložník bude oficiálně představen na středeční tiskové konferenci v hotelu Praha při reprezentačním srazu před odletem na mezinárodní turnaj ve Spojených arabských emirátech. Společná tisková konference Šmicra a trenéra Michala Bílka se koná ve 13:15.


Fitzel se těší na novou výzvu


Do dosud neobsazené funkce technického ředitele ČMFS uvedl Hašek šestačtyřicetiletého Fitzla, který naposledy působil v roli trenéra reprezentace Malty. "Je to obrovská výzva, i když od trenérské práce se vracím spíše do funkcionářského prostředí. Rád bych, aby se funkce technického ředitele vžila do našeho prostředí. Sám jsem se o to snažil i tak, že jsem bojoval o co největší pravomoci. Bez nich by ta práce neměla cenu," řekl Fitzel.. Jeho úkolem bude vedle spolupráce se všemi reprezentačními trenéry také zajistit vzdělávání trenérů a přenést ho pomocí různých programů do mládežnického a amatérského fotbalu.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   01:55 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

   12:45

   Zvedni se z gauče (8)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program