Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Slavii bude trénovat i v příští sezoně Petrouš

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Témata:

Fotbalová Slavia se po udělení profesionální licence začíná chystat na příští sezonu. Generální ředitel klubu Miroslav Platil dnes oznámil, že trenérem Pražanů by měl zůstat Michal Petrouš.

Několika zkušeným hráčům v Edenu po sezoně vyprší smlouva a Slavia všem z nich nabídne prodloužení kontraktu. Vršovičtí neplánují ve stabilizačním ročníku žádné velké nákupy posil, tým budou doplňovat vlastními odchovanci.
 

Petrouš přebral Slavii v průběhu sezony po Karlu Jarolímovi, a přestože Pražanům po podzimu hrozil sestup, na jaře se brzy zachránili a sezonu dohrávají ve středu tabulky. "Naše představa je taková, že realizační tým by měl zůstat ve stejné podobě," řekl na dnešní tiskové konferenci Platil.
 

Ve Slavii končí smlouva několika hráčům, mezi nimi zkušeným Stanislavu Vlčkovi, Davidu Hubáčkovi nebo Lukáši Jarolímovi, a vedení plánuje všem nabídnout nový kontrakt. "V tuhle chvíli všem nějakým způsobem nabízíme spolupráci. Uvidíme, jak na to zareagují," prohlásil Platil. Jisté je, že ze Slavie zpět do Sydney odchází záložník Karol Kisel a kariéru ukončí brankář Martin Vaniak.
 

Slavia chystá po finančních problémech v končící sezoně stabilizační ročník, a proto žádné velké nákupy hráčů neplánuje.
 

"Chceme co nejvíce využít odchovanců, máme velmi silnou a kvalitní základnu mládeže," řekl Platil. Klub v těchto dnech řeší, zda uplatní opci na útočníka Zbyňka Pospěcha, který přišel do Edenu v zimní pauze a na jaře dal v lize šest branek.
 

Slavia nechystá ani žádný velký výprodej hráčů. Pouze pokud by se trojici Milan Černý, Jan Hanuš a Ondřej Čelůstka povedlo mistrovství Evropy jednadvacítek, není vyloučené, že by mohli odejít.
 

"Uvidíme, jak se jim mistrovství Evropy podaří. Počítáme, že tyto hráče bychom v případě zajímavé nabídky mohli uvolnit," dodal Platil, podle kterého bude v A-týmu Slavie pro příští sezonu 25 fotbalistů - 22 hráčů do pole a tři brankáři.
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:30 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   14:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   17:15

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   18:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   19:00

   Fotbal: Orlando City SC - Sporting Kansas City

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   19:00

   Běhej lesy – Bílá

   19:10

   Attakwas Extreme

Celý Program