Skončí Šmicer s kariérou? Závisí to na Haškovi

Téma:

Fotbalový záložník Vladimír Šmicer možná definitivně pověsí kopačky na hřebík. Ivan Hašek mu už chystá místo na svazu.

Kádr mistrovské Slavie možná dozná další velké změny. “Štístko“ Vladimír Šmicer zvažuje, že ukončí aktivní kariéru a bude pracovat pro český fotbal ve službách nového šéfa Českomoravského fotbalového svazu Ivana Haška. Ten s ním o případné spolupráci mluvil ještě předtím, než byl jmenován do funkce.Ukončí boj s věčnými zraněními?


“S Ivanem jsem v kontaktu už od února, kdy jsme se Slavií byli na soustředění v Dubaji. Ptal se mě, co bych říkal tomu, kdyby pro mě měl na svazu nějakou funkci. Odpověděl jsem mu, že záleží na mém zdravotním stavu, jestli budu moci hrát ještě fotbal, nebo ne. Ale také jsem řekl, že jednou bych něco podobného určitě rád dělal,“ prozradil tn.cz Šmicer.


Toho už několik let pronásledují nepříjemná zranění. Jak je na tom tentokrát? “Jsem tři měsíce po operaci kolena a do 14 dnů bych chtěl začít pomalu vyklusávat. Do přípravy s mužstvem se ale zapojím nejdřív za měsíc, možná za měsíc a půl,“ ví dobřezkušený záložník.


Přijde tak o třetí předkolo Ligy mistrů, které hodně napoví o tom, zda bude sezona pro Slavii úspěšná. “Ve formě budu až tak v září. Je to škoda, protože ty nejdůležitější zápasy budeme hrát na konci července a v srpnu,“ dodává bývalý reprezentant.


Rozhovor s Vladimírem Šmicerem o jeho zdraví:Hašek: Sedneme si spolu a uvidíme


I z tohoto pohledu je jasné, že trenér Karel Jarolím musí stavět na jiných pilířích. Šmicerův odchod do fotbalového důchodu by tak červenobílé příliš bolet nemusel...“Doufám, že mi Hašek s žádnou nabídkou nezavolá, protože pak by to pro mě bylo opravdu velké dilema. Musel bych si vybrat, zda začít dělat funkcionáře, nebo to ještě zkusit na tom hřišti,“ podotýká vítěz Ligy mistrů Šmicer. Že by obě funkce zkusil spojit, naprosto vylučuje. “To nejde. Musel bych zvolit jedno, nebo druhé,“ má jasno.


A jak celou záležitost “rozlouskne“ Hašek? “Ještě jsem Vláďovi nevolal, protože mám moc práce, ale udělám to. Sedneme si spolu a uvidíme,“ potvrdil šéf českého fotbalu.

hum, s přispěním Tomáše Kučery TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   02:05 04:05
   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

   09:55

   MotoGP - VC České republiky (trénink MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   03:05 05:35
   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   11:45

   Běhej lesy - Brdy

   12:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program