Senegalec Fall posílil Zbrojovku Brno

Lamine Fall
Zdroj: Oficiální zdroj
Lamine Fall
Témata:

Osmnáctiletý Senegalec Lamine Fall, působící na pozici defenzivního záložníka, podepsal v pondělí tříletou smlouvu s fotbalovým klubem Zbrojovka Brno. Moravský oddíl o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

O talentovaného mladíka se před rokem zajímala Hertha Berlín, která jej i testovala. Minulou sezonu odehrál Fall ve slovenské dorostenecké lize, v níž oblékal dres Brezové pod Bradlom.
 

"Trénoval jsem v Berlíně normálně s prvním mužstvem a odehrál i nějaké přátelské zápasy. Myslím, že se mnou byli spokojení, ale případný přestup ztroskotal na pracovním povolení," uvedl pro brněnský web Fall.
 

V sobotu oslavil 18. narozeniny a o dva dny později uzavřel se Zbrojovkou kontrakt. "Lamine podepsal smlouvu do 30. června 2013. Sledovali jsme ho delší dobu a má velký potenciál. Jeho výhodou je, že už rok působil na Slovensku, takže by neměl mít větší potíže s aklimatizací," uvedl brněnský trenér a současně sportovní ředitel Karel Večeřa, který se byl na Falla na Slovensku několikrát podívat.
 

Osmnáctiletý Senegalec vzhledem ke svému předchozímu angažmá slušně rozumí česky a kromě francouzštiny se domluví i anglicky. V Brezové nastupoval nejčastěji na postu defenzivního záložníka, ovšem dokáže být nebezpečný i v zakončení.
 

V Brně s ním nejprve počítají pro dorostenecký tým, časem by se měl prosadit i do seniorského mužstva. "Nechceme nic uspěchat, dáme mu čas. Bude lepší, když se posune nahoru, než kdyby tomu mělo být naopak," podotkl Večeřa.

Madiafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:55

   NHL: Tampa Bay Lightning - Washington Capitals

   12:55

   Ligue 1 Preview (18)

   13:25

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - THW Kiel

   15:05

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Racing Strasbourg

   17:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Stade Rennes

   19:00

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:35

   NBA: Phoenix Suns - San Antonio Spurs

   13:35

   World Darts Championship 2020

   17:30

   Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   19:00

   Maxi Tip Poker Tour (29)

   19:30

   Element (402)

   19:45

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

Celý Program