Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2010

Senegalec Fall posílil Zbrojovku Brno

Lamine Fall
Zdroj: Oficiální zdroj
Lamine Fall
Témata:

Osmnáctiletý Senegalec Lamine Fall, působící na pozici defenzivního záložníka, podepsal v pondělí tříletou smlouvu s fotbalovým klubem Zbrojovka Brno. Moravský oddíl o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

O talentovaného mladíka se před rokem zajímala Hertha Berlín, která jej i testovala. Minulou sezonu odehrál Fall ve slovenské dorostenecké lize, v níž oblékal dres Brezové pod Bradlom.
 

"Trénoval jsem v Berlíně normálně s prvním mužstvem a odehrál i nějaké přátelské zápasy. Myslím, že se mnou byli spokojení, ale případný přestup ztroskotal na pracovním povolení," uvedl pro brněnský web Fall.
 

V sobotu oslavil 18. narozeniny a o dva dny později uzavřel se Zbrojovkou kontrakt. "Lamine podepsal smlouvu do 30. června 2013. Sledovali jsme ho delší dobu a má velký potenciál. Jeho výhodou je, že už rok působil na Slovensku, takže by neměl mít větší potíže s aklimatizací," uvedl brněnský trenér a současně sportovní ředitel Karel Večeřa, který se byl na Falla na Slovensku několikrát podívat.
 

Osmnáctiletý Senegalec vzhledem ke svému předchozímu angažmá slušně rozumí česky a kromě francouzštiny se domluví i anglicky. V Brezové nastupoval nejčastěji na postu defenzivního záložníka, ovšem dokáže být nebezpečný i v zakončení.
 

V Brně s ním nejprve počítají pro dorostenecký tým, časem by se měl prosadit i do seniorského mužstva. "Nechceme nic uspěchat, dáme mu čas. Bude lepší, když se posune nahoru, než kdyby tomu mělo být naopak," podotkl Večeřa.

Madiafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:35

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   15:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Magazín NBA Action (29)

   17:40

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program