Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Senegalec Fall posílil Zbrojovku Brno

Lamine Fall
Zdroj: Oficiální zdroj
Lamine Fall
Témata:

Osmnáctiletý Senegalec Lamine Fall, působící na pozici defenzivního záložníka, podepsal v pondělí tříletou smlouvu s fotbalovým klubem Zbrojovka Brno. Moravský oddíl o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

O talentovaného mladíka se před rokem zajímala Hertha Berlín, která jej i testovala. Minulou sezonu odehrál Fall ve slovenské dorostenecké lize, v níž oblékal dres Brezové pod Bradlom.
 

"Trénoval jsem v Berlíně normálně s prvním mužstvem a odehrál i nějaké přátelské zápasy. Myslím, že se mnou byli spokojení, ale případný přestup ztroskotal na pracovním povolení," uvedl pro brněnský web Fall.
 

V sobotu oslavil 18. narozeniny a o dva dny později uzavřel se Zbrojovkou kontrakt. "Lamine podepsal smlouvu do 30. června 2013. Sledovali jsme ho delší dobu a má velký potenciál. Jeho výhodou je, že už rok působil na Slovensku, takže by neměl mít větší potíže s aklimatizací," uvedl brněnský trenér a současně sportovní ředitel Karel Večeřa, který se byl na Falla na Slovensku několikrát podívat.
 

Osmnáctiletý Senegalec vzhledem ke svému předchozímu angažmá slušně rozumí česky a kromě francouzštiny se domluví i anglicky. V Brezové nastupoval nejčastěji na postu defenzivního záložníka, ovšem dokáže být nebezpečný i v zakončení.
 

V Brně s ním nejprve počítají pro dorostenecký tým, časem by se měl prosadit i do seniorského mužstva. "Nechceme nic uspěchat, dáme mu čas. Bude lepší, když se posune nahoru, než kdyby tomu mělo být naopak," podotkl Večeřa.

Madiafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program