Senegalec Fall posílil Zbrojovku Brno

Lamine Fall
Zdroj: Oficiální zdroj
Lamine Fall
Téma:

Osmnáctiletý Senegalec Lamine Fall, působící na pozici defenzivního záložníka, podepsal v pondělí tříletou smlouvu s fotbalovým klubem Zbrojovka Brno. Moravský oddíl o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

O talentovaného mladíka se před rokem zajímala Hertha Berlín, která jej i testovala. Minulou sezonu odehrál Fall ve slovenské dorostenecké lize, v níž oblékal dres Brezové pod Bradlom.
 

"Trénoval jsem v Berlíně normálně s prvním mužstvem a odehrál i nějaké přátelské zápasy. Myslím, že se mnou byli spokojení, ale případný přestup ztroskotal na pracovním povolení," uvedl pro brněnský web Fall.
 

V sobotu oslavil 18. narozeniny a o dva dny později uzavřel se Zbrojovkou kontrakt. "Lamine podepsal smlouvu do 30. června 2013. Sledovali jsme ho delší dobu a má velký potenciál. Jeho výhodou je, že už rok působil na Slovensku, takže by neměl mít větší potíže s aklimatizací," uvedl brněnský trenér a současně sportovní ředitel Karel Večeřa, který se byl na Falla na Slovensku několikrát podívat.
 

Osmnáctiletý Senegalec vzhledem ke svému předchozímu angažmá slušně rozumí česky a kromě francouzštiny se domluví i anglicky. V Brezové nastupoval nejčastěji na postu defenzivního záložníka, ovšem dokáže být nebezpečný i v zakončení.
 

V Brně s ním nejprve počítají pro dorostenecký tým, časem by se měl prosadit i do seniorského mužstva. "Nechceme nic uspěchat, dáme mu čas. Bude lepší, když se posune nahoru, než kdyby tomu mělo být naopak," podotkl Večeřa.

Madiafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (40)

   17:55 18:35
   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

Celý program