Seběhlo se to rychle, ale Liga mistrů je výzva, hlásí Vachoušek

Téma:

Jednatřicetiletý fotbalista Štěpán Vachoušek přestoupil v noci na úterý z Teplic do pražské Sparty a v novém působišti si dal za cíl vybojovat účast v základní skupině Ligy mistrů.

V úterním rozhovoru zkušený hráč přiznal, že se jeho přesun na Letnou zrodil velmi rychle.
 

Ještě v pondělí Vachoušek nastoupil za Teplice s kapitánskou páskou na rukávu do utkání 4. kola Gambrinus ligy s Českými Budějovicemi (1:1), nyní už se na půl roku upsal pražské spartě. Více ZDE. "Bylo to hodně rychlé, neměl jsem moc času na rozhodování," přiznal tvořivý fotbalista.
 

"Před zápasem s Českými Budějovicemi kontaktovala Sparta mého manažera Pavla Zíku, který mi to hned po utkání volal. Tlačil nás čas, takže jsem se musel rychle rozhodnout," dodal Vachoušek k bleskovému jednání obou celků, jelikož Sparta potřebovala novou posilu zapsat na soupisku pro 4. předkolo Ligy mistrů proti Žilině.
 

Možnost hrát Ligu mistrů neodmítl
 

Právě účast v evropských pohárech rozhodla o tom, že Vachoušek na nabídku letenského mužstva po pár hodinách kývnul. "Hrát zase Ligu mistrů, to pro mě byla asi největší motivace. Po tom všem, co jsem si prožil, to je zase stupínek nahoru. Po všech zraněních budu hrát evropské poháry, to je nová šance, nová chuť," přiznává levonohý fotbalista. "Teď bude mou prioritou, aby Sparta postoupila do Champions League a já jí co nejvíce pomohl," dodal Vachoušek.
 

Boje v evropských pohárech nejsou pro Vachouška novinkou. "Hrál jsem v Marseille šest zápasů a ještě dvě předkola Ligy mistrů. Pak jsem nastoupil k nějakým utkáním Poháru UEFA, který jsem hrál i s Austrií Vídeň," upřesnil Vachoušek.
 

Hrával ve Slavii, nyní oblékne l dres Sparty
 

Teplický odchovanec se zařadí po bok dalších hráčů, kteří během své kariéry prošli oběma pražskými "S". V roce 2002 totiž přestoupil za tehdy rekordních 35 milionů korun ze sveru Čech do Slavie. "Všude ve světě je tohle normální, hráči nastupují za velké rivaly. Tohle k fotbalu patří a takhle na to vůbec nekoukám," uzavřel jednatřicetiletý fotbalista.
 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montreal Impact - Philadelphia Union

   21:20 23:05
   23:05

   Večerní sportovní noviny

   23:10

   NHL News

   23:25

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   01:05

   Ligue 1 Highlights (4)

   02:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AJ Auxerre - ES Troyes

   20:40 22:35
   22:35

   UFC Reloaded (62)

   23:30

   UFC Fight Night: Covington vs. Woodley

   01:50

   UFC Reloaded (59)

   09:00

   Fotbal: AJ Auxerre - ES Troyes

   10:45

   Ligue 1 Highlights (4)

Celý program