Rezek: Baráž je pro mě jako finále MS

Jan Rezek
Zdroj: Mediafax
Jan Rezek
Téma:

Jan Rezek si nemyslí, že česká fotbalová reprezentace je v baráži s Černou Horou favoritem.

Útočník české fotbalové reprezentace Jan Rezek, který se připravuje na barážový dvojzápas o účast na mistrovství Evropy 2012 proti týmu Černé Hory, při setkání s novináři v hotelu Praha hovořil s velkým respektem o ofenzivní síle soupeře.

 

Veřejnost má tendenci mužstvo Černé Hory podceňovat a spíše staví český tým do role favorita. Jan Rezek, hráč kyperského mužstva Anorthosis Famagusta, s tím nesouhlasí. "Podle toho, co jsme zatím viděli na videu, by mě ani nenapadlo soupeře podcenit. Pro mě je tenhle dvojzápas něco jako finále mistrovství světa a podle toho musíme všichni do utkání jít. Myslím, že nejsme favoritem. Na hřišti to nebude o tom, kdo je favorizovaný. Je to 50:50, Černohorci jsou velmi silní v ofenzívě a na míči, hodně sebevědomí, bude rozhodovat každá maličkost. V kvalifikaci dělali výborné výsledky hlavně na domácím hřišti," prohlásil Jan Rezek.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Většinu hráčů černohorského týmu nezná, ale o hlavních hvězdách ví dost. "Když jsem hrál na počítači hru fotbalový manažer, tak jsem si vždycky kupoval Vučiniče," řekl s úsměvem.

 

"Myslím si, že máme kompaktnější a disciplinovanější mužstvo a jako tým to zvládneme lépe. Beru jakýkoliv výsledek, důležité je nedostat gól. Doma bychom měli samozřejmě zvítězit, protože odveta bude nepříjemná v hodně bouřlivém prostředí. Našel jsem si na internetu fotku stadionu v Podgorici. Je menší, hodně sevřený kolem hřiště, bez atletické dráhy, bude tam dost horko. Nikdy jsem Černé Hoře nebyl. Jenom na Bílé Hoře v Praze...," konstatoval v humorném tónu střelec dvou gólů v posledním utkání kvalifikační skupiny v Litvě.

 

Rezek má velkou šanci, že proti Černohorcům nastoupí v základní sestavě na okraji zálohy. Poslední zápasy v reprezentaci se mu vydařily, hraje dobře i v kyperské lize, kritiku po utkáních ve Španělsku a ve Skotsku už odvál čas. "Jsem rád, že jsem mužstvu trochu pomohl, tu předchozí kritiku jsem nějak vnímal, ale v podstatě jsem ji pouštěl jedním uchem tam a druhým ven. Tu chválu vnímám úplně stejně, snažím si to všechno užívat a ty pocity si prodlužovat. Dřív se o mně psalo jako o spalovači šancí, za poslední dva roky však góly přibyly. Už nejsem tak hektický, teď v šanci dokážu zpomalit a lépe si připravit míč. Možná to přišlo s věkem," řekl devětadvacetiletý odchovanec FK Teplice, který však do Famagusty odešel z Viktorie Plzeň po získání mistrovského titulu.

Duely Plzně v Lize mistrů bedlivě sleduje i na Kypru. "Viděl jsem v televizi všechny zápasy a při utkáních s Barcelonou jsem měl takový vztek, že jsem málem zase začal kouřit. Kvůli rozhodčím. Co si k nim fotbalisté Barcelony dovolí je až neuvěřitelné, zatímco hráč Plzně po faulu mávne rukou a hned má žlutou kartu. Věřím tomu, že Viktorka postoupí do Evropské ligy. Bude bodovat v Borisově a potom doma zmydlí AC Milán. Už se tu Champions League trochu naučila. Milán přijede s mladými kluky, a ty fotbal v zimě nebude bavit," dodal Jan Rezek.

 

Český národní tým hraje první zápas baráže proti Černé Hoře v pátek 11. května od 20.15 hodin v Praze na Letné, odveta je v úterý 15. května v Podgorici ve stejném čase.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Sale Sharks - Wasps

   11:05 12:50
   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:00 12:15
   12:15

   UFC Reloaded (39)

   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   14:35

   NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

   15:00

   NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   16:50

   RunTour - Ostrava

Celý program