Řepka: Ať vyhodí trenéry! A Strakovo číslo jsem vymazal

Tomáš Řepka
Zdroj: Mediafax
Téma:

Fotbalista Sparty Tomáš Řepka konečně promluvil o své situaci v milovaném klubu, který jej odstavil na druhou kolej. Také se nechal slyšet, že stále doufá v návrat na trávník a že vymazal číslo na trenéra Straku, který převzal Slavii.

Je bez debat jedním z nejlepších českých stoperů posledních dvou dekád. Tomáš Řepka je synonymem pro řízného beka, který na hřišti nechá vše a vždy se bije za svůj milovaný klub. Jenže ten klub jej postavil na vedlejší kolej a Tomáš Řepka, minulý rok stabilní člen základní sestavy, letos odkopal jen tři zápasy.

 

Za Spartu si podle svých slov už asi nejspíše nikdy nekopne. "Lepší už to nebude, jen trénuju a trénuju,“ popisuje svou situaci Řepka v rozhovoru pro deník Sport. "Je to na hlavu. Byl jsem dvacet let zvyklý hrát v základu a najednou se pánové nedomluví, co se mnou vlastně budou dělat a udělají rozhodnutí beze mě. Ale já věřím, že se jim to jednou vrátí, že to pochopí a chytnou se za rypák,“ dodává Řepka pro Sport.

 

"Podpora fanoušků je pro mě největší satisfakcí

 

I když je hodně naštvaný a smutný ze své situace, nehodlá přes média osočovat konkrétní viníky. "Oni to vědí, o kom mluvím, to je každému jasné. Já je jmenovat nebudu,“ říká rezolutně Řepka, kterého nejvíc štve styl komunikace, respektive absence komunikace od vedení k hráčům. "Jde o takovou tu nekomunikaci, aroganci, ignorance a povýšenost. To mě nejvíce štve. A nejsem v tom jen já, ale i spousta dalších vynikajících fotbalistů, se kterými bylo ve Spartě zacházeno jako se mnou. Ti lidé nahoře by se měli zamyslet, jestli je jejich jednání vůbec morální,“ dodává Řepka.

 

 

Ten stále doufá, že se někdy ve sparťanském dresu objeví na trávníku. Už kvůli fanouškům. "Jsem sparťan a zůstanu tady, dokud to půjde, i když si samozřejmě ještě chci někdy kopnout do míče,“ řekl Řepka. "Podpora fanoušků je pro mě největší satisfakcí. Děkuji všem lidem, kteří mě mají rádi. Mé srdce zůstane navždy na Spartě, což sparťané vědí a nezapomenou. Je hodně fotbalistů, kteří kopali za Spartu a byli větší špílmachři, ale takovéhle pocty se jim nedostalo,“ narážel Řepka na celostadionové choreo při derby se Slavií a neustálé skandování jeho jména příznivci letenského klubu při každém zápase Sparty.

 

"Vymazal jsem číslo na Františka Straku“

 

Kromě Sparty Řepku v poslední době naštval i František Straka, který ač prohlašoval, že je velkým sparťanem, vzal trenérské místo ve Slavii. "Pro mě je to obrovské zklamání. Už jsem si vymazal jeho telefonní číslo, u mě skončil,“ glosoval to Řepka. "A že mě lanaří do Slavie? To je nějaký silvestrovský vtip, Franta mi volat nebude, protože mě zná,“ utnul rázně spekulace Řepka.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Co s ním teď bude dál? "Teď se dávám dohromady a zase do toho šlápnu. Pokusím se znovu vrátit. Nevím jestli ve Spartě nebo v jiném klubu. Udělám maximum pro to, abych se vrátil,“ řekl Řepka, který nečeká, že by mu pomohly avizované změny na trenérské pozici i ve vedení Sparty. "To se mě netýká, i když nějaké změny by mančaftu prospěly. Když se mění a vyhazují hráči, plive se na hráče, měl by tento proces probíhat i u trenérů a vedení. Doufám, že se to povede a ta změna nastane,“ řekl Řepka. "Kdybych se vrátil na hřiště, nedělal bych to kvůli sobě, trenérům nebo vedení, ale jen kvůli lidem. Když na to budu mít, budu rád pro fanoušky kopat,“ zakončil Řepka rozhovor pro deník Sport.

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (422)

   12:45 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Covington vs. Woodley

   15:00

   MotoE World Cup - Emilia - Romagna

   15:30

   MotoE World Cup - Emilia - Romagna

   16:00

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

 • Nova Sport 2

  • Nova Cup - Opava

   12:45 13:00
   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   16:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   17:00

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   17:10

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

Celý program