Ředitel Slavie Platil: Rozmyslím si svou další budoucnost

Generalní ředitel SK Slavie Praha Miroslav Platil
Zdroj: Mediafax
Téma:

Generální ředitel fotbalistů Slavie Praha Miroslav Platil vyjádřil velké zklamání nad chováním části fanoušků, kteří agresivním chováním přerušili čtvrteční zápas s Olomoucí. V rozhovoru pro web Slavie Platil prohlásil, že si přes víkend rozmyslí své další účinkování v „sešívaném“ celku.

Čtvrteční úvodní utkání semifinále Ondrášovka Cupu mezi fotbalisty Slavie Praha a Sigmy Olomouc bylo kvůli nepokojům domácích fanoušků, kteří se střetli s policií, předčasně ukončeno. Fanoušci Slavie nejprve pozdrželi výkop zápasu o pětadvacet minut, o poločasové přestávce poté diskutovali s generálním ředitelem klubu Miroslavem Platilem a po jeho odchodu vzali útokem vchod do útrob stadionu, hlavní tribunu, prostory V.I.P. a střetli se s policií.
 

Platil chtěl s fanoušky o poločase diskutovat, ale sám viděl, že se nedobere k žádnému výsledku. „Když se to celé rozpohybovalo a lidé se začali tlačit, bylo tam i spousta opilých, tak jsem viděl, že nějaká argumentační cesta z toho nevede, tak jsem to nechtěl více eskalovat. Proto jsem se otočil a šel jsem pryč. Nejsem háklivý na slovo, leccos snesu, ať si klidně řeknou svůj názor, třeba i drsně. Ale o to jim zjevně nešlo, chtěli nějaký masakr. Záminku, proč zaútočit, vyvolat incident. Je to zjevně norma jejich chování. Tímto Slavii opravdu „pomohli“. Budeme mít zavřený stadion a určitě budou i další sankce,“ nastínil Platil.
 

Dělali jsme maximum, abychom vše zachránili
 

„V posledních týdnech jsem ve dne v noci pracoval na tom, abychom splnili podmínky. Snažil jsem se udělat maximum pro to, abychom se mohli zachránit. Nejenom po sportovní stránce, to se nám už povedlo, ale i po té existenční, abychom dostali licenci,“ pokračoval slávistický ředitel, kterého práce v posledních týdnech hodně vyčerpávala. „Stálo to hodně úsilí mě i moje spolupracovníky, všichni na tom tvrdě pracovali. Nikdo z nich tuto situaci nezavinil, například já sám jsem tady deset měsíců. Všichni to děláme pro dobro Slavie. A teď ti, kteří se prezentují jako nejvěrnější fanoušci, nám takto podrazili nohy,“ prohlásil Platil.
 

Slávistický ředitel byl zklamaný hlavně kvůli hráčům, kteří hráli od ledna bez výplat. „Mě to celé hodně mrzí i za hráče, protože tento tým podává celé jaro špičkové výkony. Je to tým, který měl být bez ambicí, který byl odepisován, a on nejen podával výsledky, ale hrál i pohledný fotbal. Hráči měli zájem a snahu dostat se do evropských pohárů, což by pro nás při všech těch problémech, které máme, bylo něco neuvěřitelného,“ litoval Platil.
 

Celá roční námaha, při které chtěl Platil Slavii pomoci, byla podle jeho slov marná a zřejmě tak vyvodí osobní důsledky. „Kdyby se podařilo získat licenci a dostali bychom se do evropských pohárů, tak je to lepší sezona, než skončit v lize třetí nebo čtvrtí s bodovou ztrátou na ty před vámi. Při všech těch problémech, ve kterých tady hráči hrají, když v podstatě hrají celé jaro zadarmo... A fanoušci jim tu možnost seberou! To mi přijde brutální. Je to absolutní neúcta k lidem, k jejich práci a ke sportovním principům. Je to zneuctění jména Slavie a je to hanba. Jsem z toho velmi zklamán a vyvodím z toho osobní postoje. Přes víkend si to nechám projít hlavou a pak uvidím. Celá roční práce byla marná,“ připustil Platil.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:00 01:55
   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

 • Nova Sport 2

  • Zvedni se z gauče (8)

   01:00 01:15
   01:15

   Tipsport Premier League 2020

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

Celý program