Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

RASISMUS V LIZE?

Prase z Afriky, měl říct Uhrin ml. Nevesovi ze Slavie. Plzeň to odmítá a žádá omluvu

Uhrin a Neves
Zdroj: ČTK

Vedení plzeňského fotbalového klubu znovu striktně odmítlo, že by trenér Dušan Uhrin mladší v pondělním ligovém utkání rasisticky urazil obránce Slavie Praha Fernanda Nevese.

Žádá omluvu od trenéra Slavie Alexe Pastoora, který Uhrina obvinil před médii, jinak bude zvažovat další kroky k očištění trenérova jména.
 

Trenér Slavie Pastoor na pozápasové tiskové konferenci řekl, že má od hráčů informace, že měl Uhrin směrem k Nevesovi po jeho faulu na plzeňského záložníka Tomáše Hořavu rasistické poznámky. Podle deníku Sport se mělo jednat o nadávku "Prase z Afriky". To však Plzeň striktně odmítá.
 

"Během utkání ani po něm se trenér Dušan Uhrin neuchýlil k jakýmkoliv urážkám hráčů Slavie, tím méně pak k výrokům s rasistickým podtextem. Jsme přesvědčeni, že naše závěry potvrdí také přítomné kamery České televize, potažmo pak výpověď čtvrtého rozhodčího," uvedl v prohlášení generální ředitel Plzně Adolf Šádek.
 

Podle něj jde o lež, proto chce, aby se Pastoor za své obvinění Uhrina omluvil. "Pokud tomuto požadavku nebude vyhověno, bude vedení plzeňského klubu zvažovat další kroky vedoucí k naprostému očištění jména Dušana Uhrina i jím vedeného mužstva," dodal Šádek.
 


K incidentu došlo v 62. minutě zápasu, kdy se po faulu Nevese na Hořavu strhla před plzeňskou střídačkou mela a Neves se pustil do slovní přestřelky s Uhrinem. Celý spor měl vyústění i po zápase při odchodu týmů z trávníku, kdy obránce z Kapverdských ostrovů museli odtáhnout do kabiny spoluhráči.
 

"Já s ním nic neměl, to Neves se mnou. Musíte se zeptat jeho. Když řeknu, co mi řekl, je to tak na deset kol pro něj. Pro mě ne, já mu nic neřekl," uvedl plzeňský trenér. "Byl to Neves, kdo se během zápasu a především pak po jeho skončení uchýlil k verbálním útokům směrem k našemu trenérovi daleko za hranicí slušného chování a pokusil se také o fyzický kontakt, v čemž mu zabránili přítomní hráči a členové realizačních týmů obou klubů," dodal Šádek.
 

Plzeň nehodlá dávat podnět disciplinárce kvůli Nevesově chování. "Toto chování, ačkoliv je podle našeho mínění absolutně nedůstojné profesionálního fotbalisty, vedení plzeňské Viktorie nehodlá řešit. Čím se naopak hodláme zabývat, jsou výše zmíněna lživá nařčení kouče Slavie směrem k plzeňskému trenérovi," dodal Šádek.

ČTK/jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:30 01:00

   DFB Pokal 2019

   01:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   01:35

   Fotbal: Orlando City SC - New York Red Bulls

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:30 02:15

   Mistrovství světa SKIF 2019

   02:15

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   Element (392)

   11:40

   UFC Now (17)

   12:30

   Attakwas Extreme

Celý Program