Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

POTVRZENO: Záložník Holek se upsal Spartě

Mario Holek
Zdroj: Mediafax
Témata:

Podzimní mistr české nejvyšší soutěže AC Sparta Praha podepsal v úterý dopoledne smlouvu se záložníkem Mariem Holkem.

Pětadvacetiletý fotbalista přichází z Dněpropetrovsku jako volný hráč a na Letné dostal podle klubového webu kontrakt do 30. června 2016.
 

Talentovaný záložník absolvoval už v pondělí bez komplikací zdravotní prohlídku, letenskému celku dal přednost před nabídkou Anderlechtu Brusel, který se o něj také zajímal. "Mario je kvalitní a perspektivní fotbalista, který navíc projevil přání hrát za Spartu," řekl na webu pražského týmu jeho ředitel komunikace Ondřej Kasík.
 

"Je to největší klub u nás, hraje každý rok o titul, usiluje o účast v evropských pohárech a je nejvíce na očích. To byly hlavní důvody, proč jsem neváhal rozhodnout se pro Spartu," prohlásil Holek po podpisu smlouvy.
 

Změnu prostředí vnímá jako novou výzvu. Na jaře měl hráč problémy s patou a podstoupil operaci achillovky, po svém uzdravení nedostával v Dněpropetrovsku téměř žádnou šanci a zasáhl do jediného zápasu. "Beru to jako novou příležitost, kterou chci plně využít. Na podzim jsem si fotbalu moc neužil, takže se moc těším na každý zápas, který budeme hrát, třeba i přátelák," zdůraznil.
 

Holek chce se Spartou dotáhnout úspěšně rozehraný podzim v domácí soutěži k mistrovskému titulu, přičemž se stále nevzdal reprezentačních myšlenek a případného startu na mistrovství Evropy 2012. "Titul je jednoznačně hlavní cíl. Pokud bude i dobrá výkonnost a forma, tak určitě budu usilovat o návrat do reprezentace," dodal Holek.

 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:20 18:00

   NHL: Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes

   18:00

   NHL News

   18:15

   Studio basketbalové Ligy mistrů

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   20:25

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   22:10

   Maxi Tip Poker Tour (21)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 18:25

   UFC Fight Night: Joanna vs. Waterson

   18:25

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   22:25

   UFC Now (21)

   23:15

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   00:40

   Rychlá kola (10)

Celý Program