Kapitán přes palubu: Brabec skončil ve Slavii. Nehodí se do koncepce

Téma:

To, o čem se v minulých dnech spekulovalo, se stalo skutečností. Fotbalovou Slavii Praha opouští její kapitán Erich Brabec. Podle klubového vedení se nehodí do koncepce nového týmu.

Vedení týmu se s ním ve středu večer dohodlo na ukončení spolupráce. Fotbalista už tedy neabsolvuje zátěžové testy, které měl původně podstoupit. Slavia připravuje v nadcházející sezoně novou koncepci týmu, do které Erich Brabec nezapadá.


"Úplně šokován jsem tím nebyl, ale částečně mě to překvapilo," řekl Brabec pár dní po návratu z dovolené. Rozhodnutí vedení sešívaných evidentně nepřekvapilo pouze slávistického ex-kapitána. "Od rána jsem nedal telefon od ucha," řekl Brabec, jemuž volali hlavně novináři a spoluhráči.


Po neslavném odchodu prý nezahořkne ve vztahu ke svému teď již bývalému klubu. "Na Slavii bude vzpomínat v dobrém. Zažil jsem otevírání nového Edenu, dva tituly," řekl obránce, který se už začíná poohlížet po novém angažmá. "Nebráním se ani zahraničí," uzavřel.


Smlouva mu nebyla nic platná


Nic na tom nemění fakt, že slávistický kapitán nedávno v Edenu prodloužil smlouvu do roku 2012. Stal se i tváří kampaně podporující prodej permanentek na novou sezonu s názvem "Poslouchej kapitána, kup si permanentku"

Anketa

Souhlasíte s vyhazovem Ericha Brabce? (hlasy jsou v %)

Hlasovalo 100 lidí.


"Erich bude navždy spojován s nejúspěšnějším obdobím novodobé historie Slavie, byl nedílnou součástí týmu, který vybojoval Ligu mistrů a dovedl jako kapitán Slavii ke dvěma mistrovským titulům, za to mu patří velké poděkování,“ uvedl na adresu dvaatřicetiletého fotbalisty generální ředitel Slavie Petr Doležal.


O Brabcově osudu se rozhodlo nejspíš už před 14 dny


O možném odchodu Ericha Brabce jsme vás informovali již v úterý. 
Podle nepotvrzených informací totiž před dvěma týdny údajně slávistický kouč Karel Jarolím dvaatřicetiletému obránci řekl, že s ním už nepočítá. Důvodem měly být některé Brabcovy nepřesvědčivé výkony během jarní sezony.


Podívejte se na úterní reportáž TV Nova, která předpověděla Brabcův konec ve Slavii:

Leccos poté naznačilo i vyjádření šéfa Slavie Doležala, který se vyjádřil v tom smyslu, že " na jaře Erichovy výkony optimální nebyly," ale stejně tak řekl, že to nutně nemusí znamenat Brabcův odchod. V tu dobu už však nejspíš dobře věděl, že kapitána vyhodí přes palubu.


Podívejte se, co říkal Petr Doležal o "kauze Brabec" v úterý:

Brabec přišel do Slavie v červenci roku 2007. Po odchodu Stanislava Vlčka se stal kapitánem, odehrál 53 ligových zápasů, nastupoval v Lize mistrů a v Poháru UEFA. Sešívaným pomohl k zisku dvou titulů, které s týmem vybojoval už na novém stadionu v Edenu. V závěru minulé sezony dostal také pozvánku do reprezentace, nastoupil v přátelském utkání proti Maltě.

jvl TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   01:55 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

   12:45

   Zvedni se z gauče (8)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program