NOVÁ TVÁŘ NA LETNÉ

Posila Sparty Marek Čech: Brankářská konkurence mě těší

Marek Čech
Zdroj: Mediafax
Téma:

První letní posilou fotbalistů Sparty se stal brankář Marek Čech, který na Letné podepsal roční kontrakt. Šestatřicetiletý gólman se při zahájení letní přípravy rozmluvil o dojmech z nového prostředí.

Příchod zkušeného Čecha do Sparty leckoho překvapil. Zvláště poté, co v minulé sezoně Čech oblékal dres konkurenční Plzně. "Nechci říkat, jak to přesně bylo, prostě mi v Plzni skončila smlouva a šel jsem do Sparty," stručně popsal svůj přesun.
 

"Pro mě to určitě výzva je a jsem rád, že jsem tady. Mám smlouvu na rok, Sparta se ozvala asi před 14 dny, není to dlouho," uvedl Čech. Na Letnou přišel ze dvou důvodů - zvýšit konkurenci na brankářském postu a získat trofej. "Já bych v tom přesunu z Plzně nehledal nic velkého. Ve Spartě jsem ještě nepůsobil, v Plzni jsem byl rok a zažil tam krásné chvíle. Ale Sparta je pro mě sportovní výzva, chci podávat co nejlepší výkony a zažít nějaké úspěchy," dodal zkušený brankář.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Na středeční trénink se Čech vydal i se sádrou na ruce. "Mám drobný problém s prstem, teď to chce ještě týden klid. Není to nic vážného, mělo by to být v pořádku," věří. Čech se těší na souboje o post týmové jedničky. Ten svede hlavně s Tomášem Vaclíkem - další brankář Milan Švenger totiž odešel na hostování do Senice a Danielu Zítkovi skončila smlouva.
 

"Konkurence je a zatím byla všude, kde jsem působil. Je to správné a hráčům to pomáhá v osobním růstu. Je to jen dobře. Klub, jako je Sparta, potřebuje mít na brankářském postu konkurenci," myslí si šestatřicetiletý Čech. "Neznám gólmana, který by nechtěl chytat. Určitě se bud snažit stát se jedničkou, ale sestavu určuje trenér, tak uvidíme," dodal.
 

Sparta nemůže mít před sezonou jiné cíle než boj o mistrovský titul a účast v základní skupině Evropské ligy, podle Čecha je ale dost brzy na vytyčení podobných met. "Nechci mluvit hned první den o titulu, to není správné. Teď se jdeme co nejlépe připravit na sezonu, i když samozřejmě vím, že fanoušci nic jiného než titul nečekají. Ale teď o tom vykládat je nesmysl," uzavřel zkušený brankář.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: New York Red Bulls - LA Galaxy

   16:45 18:30
   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   16:50 18:45
   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

Celý program