Posila Plzně Procházka: Zase jsem si polepšil

Václav Procházka
Zdroj: Mediafax
Téma:

Kádr plzeňských fotbalistů posílil sedmadvacetiletý stoper nebo defenzivní záložník Václav Procházka, který v pátek poprvé trénoval se svými novými spoluhráči.

Procházka je rád, že se vrací do důvěrně známého prostředí a těší se, že si v Plzni znovu zahraje evropské poháry.
 

"Znám většinu kluků, všichni mě uvítali dobře. Už se těším na spolupráci s nimi," uvedl při pátečním setkání s novináři Procházka, jenž je plzeňským odchovancem, ale posledních 4,5 roku hrál za Mladou Boleslav.
 

Podle sedmadvacetileté posily oslovila Plzeň Procházku již před rokem, tehdy se však jeho transfer zrealizovat nepodařilo. "Nyní tam bylo více aspektů, byl jsem dlouho v Boleslavi, Plzeň mě oslovila před více jak rokem, ale tehdy to nevyšlo. Přestup jsem chtěl, těšil jsem se na návrat domů a na fotbal v Plzni," prohlásil Procházka, který z Mladé Boleslavi nechtěl odejít za každou cenu. "V Boleslavi jsem byl spokojený, neutíkal jsem odtamtud. Nemohu na ně říct špatné slovo," dodal.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Když v létě 2007 odcházel do Boleslavi, byla na tom Plzeň v tabulce bídně. Nyní šel druhým směrem a znovu si polepšil. "Tehdy jsem odcházel z Plzně za lepším, tady se hrálo spíše o záchranu a v Mladé Boleslavi byly poháry. Teď je na tom Plzeň zase lépe, jsem rád, že se to tady zvedlo," řekl Procházka.
 

Plzeňský kouč Pavel Vrba si Procházku vyhlédl především kvůli velké univerzálnosti hráče. "Myslím, že na stoperu je to možná trochu jednodušší. Musí se dávat větší pozor na zadní vrátka, ale není tam taková volnost jako ve středu hřiště. Nicméně myslím, že bych to měl zvládnout. Mluvil jsem s trenérem, nastínil mi, že jsou možné různé varianty - tedy stoper nebo defenzivní záložník," upřesnil Procházka.
 

Ten bude mít na západě Čech konkurenci v podobě Mariána Čišovského, Františka Ševinského a teoreticky také Davida Bystroně. Ten nyní čeká, jaký trest mu UEFA vyměří za pozitivní dopingový nález v listopadovém zápase Ligy mistrů s BATE Borisov. "Trenér jistě věří v mou zkušenost, mé schopnosti. Budu se snažit mu dokázat, že patřím do základu. Když jsem přemýšlel nad tím, jestli budu v Plzni hrát, věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého," uzavřel Procházka.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program