Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Po hráčích chci respekt, tvrdí vedoucí Sparty Baranek

Miroslav Baranek
Zdroj: Mediafax
Témata:

Jedním z nových mužů realizačního týmu fotbalistů pražské Sparty se ve čtvrtek stal někdejší hráč letenského celku Miroslav Baranek. Ten chce být v nové roli vedoucího mužstva co nejvíce nápomocný hráčům, zároveň však po nich vyžaduje respekt.

Osmatřicetiletý Baranek hrál za letenský tým v letech 1997 až 2000, podruhé se na Spartu vrátil v sezonách 2002 až 2004. Ve čtvrtek však přijal novou funkci, od ledna bude vykonávat roli vedoucího A-týmu. "Budu kdykoliv k dispozici prvnímu mužstvu. To je pro mě momentálně prioritou, budu pomáhat trenérům a nějaká kancelářská práce nastane až potom," řekl Baranek novinářům.
 

Ve Spartě by měl působit jako spojka mezi hráčským kádrem a trenéry. "Spousta hráčů, i těch mladších, mě zná. Řekneme si nějaké věci, budu jim k dispozici a problémy budou řešit přese mě. Je to kvůli tomu, aby se mohli soustředit pouze na fotbal," popisuje Baranek, který v posledních letech sledoval situaci ve Spartě spíše z povzdálí.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Nový generální sportovní manažer klubu Jaroslav Hřebík si Baranka vybral kvůli jeho charakteru a také tomu, že ještě jako aktivní hráč šel svým přístupem v tréninku ostatním vždy příkladem. "Není problém pro mě nazout i kopačky, pokud to po mě bude kouč Hašek vyžadovat. Jsem zastáncem moderních trendů fotbalu, který se rychle vyvíjí a způsob hry je náročný. Sparta má kvalitní hráče, ale je třeba určité věci zlepšit, což je úloha realizačního týmu," prozradil. S hráči bude v přátelském kontaktu, ale zároveň žádá v nové roli respekt. "Já nemám s nikým problém, ale vždycky je to o vzájemném jednání mezi lidmi. S hráči jsem v přátelském vztahu, na druhou stranu ale také vyžaduji respekt. Hráčská kariéra je u konce a teď se musí respektovat má nová funkce," uvedl.
 

Sám Baranek doufá, že sparťanští fotbalisté přijmou novou vizi, se kterou přichází generální sportovní manažer Hřebík a ostatní trenéři. "Věřím, že nebude třeba nijak obrušovat hrany, že hráči ve Spartě vědí, jakým trendem se fotbal ubírá. Pan Hřebík tento způsob zastává a věřím, že ho hráči budou poslouchat, abychom dosáhli společného cíle. Vždycky bude někdo brblat, 25 hráčů v kádru se nedá ukojit jednou polévkou. Někdo bude remcat míň, jiný víc. Ale to se bude odvíjet od celkové atmosféry v kolektivu," uzavřel.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:00 23:45

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

   00:45

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program