Petrouš zatím ODVOLÁN NEBUDE, má dál důvěru

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Témata:

Trenér Slavie Praha Michal Petrouš dostane šanci vést svůj tým ještě minimálně proti Spartě. Nejpozději do konce sezony by ale na lavičce měl skončit.

Generální ředitel fotbalového klubu SK Slavia Praha Miroslav Platil zatím vyslovil důvěru trenéru Michalovi Petroušovi i přes dosavadní neúspěšné výsledky "sešívaných" v úvodu aktuální sezony.

 

V rozhovoru pro Nedělní Sport ale Platil naznačil, že nejpozději na konci sezony by měl Petrouš skončit. "Po zápase s Duklou jsem vedl rozhovor s panem Řebíčkem (maijtel Slavie, pozn. red.). Chtěl znát můj názor a řekl mi i ten svůj. Naše trpělivost není nekonečná, takže pořád platí, že na začátku týdne dojde k avizovaným změnám v realizačním týmu. Pokud teď ale odvoláme hlavního trenéra, na trhu momentálně nenajdeme vhodného nástupce, který by byl volný," uvedl pro Sport Platil.

 

"S žádnými trenéry jsme nejednali"

 

Jak dlouho ale Petrouš ve funkci zůstane, zatím jasné není. "Každopádně ale přežil toto ligové kolo. Neříkám, že celý realizační tým. Ale čekají nás zápasy se Žižkovem, Hradcem nebo Budějovicemi, ve kterých se bude rozhodovat o našem umístění. Klíčové zápasy teprve přijdou," naznačil Platil.

 

 

V médiích se objevila jména trenérů, kteří by mohl Petrouše ve Slavii nahradit, konkrétně šlo o Dušana Uhrina mladšího a Svatopluka Habance. Platil však popřel jakékoliv jednání s případnými nástupci. "Ne, nejednali jsme s nikým. S žádným trenérem jsme nemluvili. Ano, mluvili jsme o nich mezi sebou, ale žádný kontakt neproběhl. Máme tipy a všechno to jsou trenéři, kteří jsou do konce sezony pod kontraktem. Proto s nimi nechceme začít jednat," upřesnil Platil.

 

Anketa

Měl by Petrouš skončit na lavičce Slavie?

Hlasovalo 425 lidí.

 

Ten také naznačil, že k jednání s novým vytipovaným koučem má dojít už v zimě. "Začneme jednat a uvidíme, jak se to vyvine. Jde o to být eventuálně připraven na konec sezony, abychom mohli tým budovat už podle představ člověka, se kterým bychom spolupracovali od dalšího soutěžního ročníku," řekl Platil, ale konkrétní být nechtěl. "Je to člověk, který opakovaně dokazuje, že má v otázce práce s mladými hráči stejnou filozofii jako my. Je tedy velká pravděpodobnost, že k 30. červnu příštího roku pan Petrouš odejde. Bez ohledu na cokoliv," dodal Platil.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program