Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Petrouš věří v záchranu Slavie, pomoci má kanonýr z Dukly Praha

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Kouč Slavie Michal Petrouš. Archivní foto
Témata:

Fotbalisté Slavie se sešli k prvnímu tréninku zimní přípravy a trenér Michal Petrouš ví, že musí mužstvo připravit na jarní boje o záchranu v lize. K tomu prý bude potřeba posílit útok.

 

Jednačtyřicetiletý Petrouš byl s úvodním tréninkem spokojený. "Nikdo se nezranil, na to, že ten terén nebyl moc dobrý. Hráči byli nažhavení, tak hlavně, aby to vydrželo. Měl jsem na tréninku dvaadvacet hráčů a dva brankáře. Pro jaro bych chtěl mít zdvojený každý post a tři brankáře, takže celkem zhruba třiadvacet hráčů," uvedl Petrouš.
 
Zátěžové testy v pondělí ukázaly, že někteří hráči nejsou v optimální situaci. "Postupně mi docházejí, mám s nimi pohovory, že na sobě musí zapracovat. Ale jsou jen dva nebo tři," upřesnil Petrouš.
 
Spasí Slavii Kamerunec Chigoua?
 
Trenér Slavie povolal zpět do A týmu čtyřicetiletého brankáře Martina Vaniaka. "Odešel nám Jaakkola, tak jsme si s Martinem znova sedli a dohodli se, že nastoupí do přípravy. Zůstali by nám jen dva gólmani. Když bude ve formě, tak by nám v naší situaci určitě pomohl. Má odchytaných spousta zápasů," nastínil Petrouš, že by Vaniak mohl na jaře klidně chytat.
 
Petrouš chce před jarem každopádně posílit útok. Slavia dala na podzim v sedmnácti ligových zápasech jen osmnáct branek. "Máme vytipovaná čtyři jména, ale nechtěl bych jmenovat. Jde hlavně o zahraničního hráče, který hraje v Čechách a o Čecha, který působí v zahraničí," uvedl Petrouš neurčitě.
 
Na otázku, zda oním cizincem myslí Kamerunce Daniho Chigoua z Dukly, jen s úsměvem pokrčil rameny. "V Dukle své kvality prokazoval, dával dost gólů, takže věříme, že by nám pomohl. Mohli by přijít dva hráči, je to tak padesát na padesát. Určitě ale posilu do útoku potřebujeme," doufá v dobrý konec Petrouš.
 
Odejde Čelůstka, Milan Černý nebo oba?
 
Tým před přípravou opustili Tunisané Hocine Ragued a Tijani Belaid, o jejichž služby už Slavia nestojí. "Hledají si angažmá. Prostě jsme se rozhodli, že už s nimi počítat nebudeme. S Raguedem z finančních důvodů a Belaid nesplňoval moje požadavky. Věříme, že najdeme nějakou cestu k oboustranné spokojenosti," řekl Petrouš.
 
Na odchodu je také bek či záložník Petr Trapp, který dal ve Slavii výpověď, protože mu klub dlužil mzdu. Pražané jej přeřadili do B-týmu. "Petr už nechtěl hrát ve Slavii. Umožnili jsme mu přípravu, ale nebylo by vhodné, aby trénoval s áčkem. Uvidíme, jak to dopadne," řekl Petrouš.
 
Zájem projevila Plzeň a údajně i jiné kluby. "Bude to vyřešené velmi brzy, je to na spadnutí. Není vyloučeno, že se to vyřeší v nejbližších dnech přestupem," uvedl slávistický mluvčí Ondřej Zlámal.
 
Mladý kouč počítá s odchodem jednoho z dvojice Ondřej Čelůstka, Milan Černý, za něž by Slavia měla dostat slušné peníze k pokrytí části dluhů. "Zatím s námi trénují. Ale samozřejmě o ně zájem je, takže minimálně jeden z nich pravděpodobně odejde. Já bych byl ale samozřejmě rád, kdyby zůstali," dodal Petrouš.
 
Slavia je po sedmnácti podzimních ligových kolech na čtrnáctém místě s pouhými šestnácti body a na jaře tak bude bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži.
 
"Hrajeme o záchranu, prostě to tak je. Uvidíme v prvních čtyřech kolech, jak se nám povede, ty by mohly rozhodovat. Prakticky osm týmů hraje o záchranu, a když nám vyjde ten úvod, tak můžeme být z nejhoršího venku. Samozřejmě věřím, že se zachráníme," zakončil Petrouš.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 18:45

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   18:45

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:20

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   20:45

   Element (392)

 • Nova Sport 2

  • 14:30 18:15

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry mužů

   18:15

   Off-road Maraton (4)

   18:40

   Truck Racing Magazine (5)

   19:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   19:10

   UFC Now (17)

   20:00

   Fotbal: Seattle Sounders FC - Atlanta United FC

Celý Program