Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Petrouš: Jsem šťastný, že jsem se s A týmem Slavie rozloučil výhrou

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Michal Petrouš
Témata:

Fotbalový kouč Michal Petrouš byl překvapený z odvolání z lavičky Slavie, i když to tušil.

Tým fotbalistů Slavie Praha měl včera vzrušující den, po velkém boji zvítězil v utkání 9. kola Gambrinus ligy doma v Edenu nad Sigmou Olomouc 1:0 a dosáhl na podzim druhé výhry, vzápětí byl oficiálně informován o příchodu nového trenéra Františka Straky a odchodu Michala Petrouše.
 

"Měl jsem velké obavy z toho, jak to mužstvo zvládne. V kabině to bylo hodně znát, nebyly výsledky, potřebovali jsme vyhrát, Sigma byla těžkým soupeřem. Navíc nám chybělo celkem sedm hráčů kvůli zraněním a karetním trestům. Poslední ztrátu jsme utrpěli dnes dopoledne, když se zranil stoper Cicman. Mluvilo se o tom, že odejdu, přijde Franta Straka. Ale tým se s tím popasoval výborně. Jsem na svoje mužstvo pyšný," prohlásil Michal Petrouš.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Řekl na adresu svého kádru mnoho povzbuzujících vět. "Dali jsme se tou cestou, že příležitost dostávají mladí. Někteří z nich před několika měsíci nevěděli, co s nimi bude, dneska hrají ligu a lepší se zápas od zápasu. Utkání s Olomoucí se mi hodnotí velmi příjemně. Viděl jsem hráče po dlouhé době celý duel tvrdě odpracovat a odbojovat, Trubila dal krásný gól, mohli jsme ho i z brejku potvrdit. Výhry proti velmi konsolidovanému celku Olomouce, který hraje výborný fotbal, si velmi cením. A velmi si vážím toho, jak hráči k zápasu přistoupili," řekl trenér Slavie, jenž v tu dobu ještě neznal oficiální rozhodnutí vedení klubu.
 

Na otázku, jestli by se mu chtělo v práci s týmem pokračovat až do zimy, i když bude vědět, že bude vyměněn, Michal Petrouš odpověděl pozitivně: "Není moc příjemné o sobě číst, že jsem provizorním trenérem, ale kdyby mužstvo podávalo takové výkony jako dneska, tak bych se toho vůbec nebál. Děláme pokroky. Chtěl jsem se hlavně s áčkem rozloučit výhrou a jsem šťastný, že se to podařilo."
 

Proti Olomouci poprvé nastoupil od svého návratu z Řecka stoper Martin Latka. Bylo to nečekané. "Martin se prostě zachoval jako frajer. Já jsem ho napsal na soupisku hlavně kvůli tomu, aby tým podporoval na lavičce, on je velký hecíř. Nechtěl jsem ho nasadit do utkání, protože ho má v péči kondiční trenér, dohání manko, ještě minulý týden mi říkal, že má z toho všeho dřevěné nohy. Ale když viděl, jak jsme na tom, tak sám přišel a řekl - trenére, já do toho půjdu. Moc si toho vážím. Jinak bych musel dát na post stopera Nitrianského. Martin to odehrál výborně," dodal Petrouš.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:35 22:00

   Truck Racing Magazine (5)

   22:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program