Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Petrouš: Fotbal dokáže být hodně krutý

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Kouč Slavie Michal Petrouš
Témata:

Kouč fotbalové Slavie Michal Petrouš litoval inkasovaného gólu v poslední minutě utkání s Baníkem.

Fotbalisté Baníku Ostrava si v pátek odvezli z půdy Slavie Praha nečekaný bod za remízu 1:1, která otevřela 16. kolo I. ligy. Kouč Slavie Michal Petrouš označil remízu za krutou, trenér Baníku Ostrava Karol Marko za zlatou.
 

Nový kouč Baníku Ostrava Karol Marko označil bod za Edenu za zlatý. "Já osobně mám o fotbale úplně jinou představu a vždycky se snažím, aby hra celého mužstva měla ve všech činnostech hlavu a patu. Jenže v současné situaci, kdy jsme na spodku tabulky, jsme přijeli hrát pragmatický fotbal. V defenzívě to bylo v pořádku, jenom jsme se nedostávali do protiútoků, chlapci jako kdyby si nevěřili. Dostali jsme hloupý gól, protože obrana po střele do tyče nezachytila nabíhajícího Koubského zezadu. O poločase jsme si museli leccos vysvětlit a po přestávce jsme hráli lépe," prohlásil Karol Marko.
 

Vyrovnávací gól Josefa Hušbauera, jehož Marko trénoval i v Příbrami, přišel až v posledních sekundách. Kouč Baníku ho však nepovažoval za náhodný. "Snažili jsme se o podobné protiútoky celý druhý poločas, ale dlouho se nám nedařilo zakončení. Museli jsme se zaměřit na to, abychom akce táhli po zemi, protože Koubský kraloval ve vzduchu a všechny míče byly jeho. Při poslední akci jsem ještě stačil zadržet brankáře Daňka, aby nevolil ve spěchu dlouhý výkop, ale začal akci po zemi. Vyšlo to. Zeherův centr byl vynikající a já mám v dobré paměti, že Hušbauer takové góly dávat umí. Jeho rána byla skvělá," komentoval rozhodující momenty trenér Baníku.
 

Ostravu čeká v zimě hodně práce
 

Marko je s týmem teprve pátý den, Baník převzal po odvolaném Miroslavu Koubkovi v pondělí. "Pochopil jsem hlavně ve druhém poločase, že tenhle tým se nějakou divnou náhodou octl někde, kam nepatří. Má na víc. Ten bod jsme si v Edenu zasloužili a vel,i si hol vážíme. Ještě hrajeme v Brně a pak přijde zimní přestávka. Uděláme během ní hodně práce, budeme pracovat hodně tvrdě," dodal Karol Marko.
 

Trenér slávistů Michal Petrouš jen kroutil hlavou. "Asi jsme všichni viděli, jak fotbal dokáže být hodně krutý. Měli jsme ten zápas rozhodnout už v první půli, soupeře jsme přehrávali a měli jsme několik šancí. Ve druhé půli už jsme neměli tak navrch, měli jsme přece jenom v nohách pohárové utkání se Žižkovem. Naše ofenzíva byla spíše taková řízená, abychom měli dost sil bránit i útočit a výhru potvrdit. Ale hodinu vést a dostat potom gól skoro v poslední sekundě je fakt hrozné," řekl Michal Petrouš na tiskové konferenci v Edenu.
 

Přes ztrátu dvou bodů své mužstvo pochválil. "Myslím, že je tu nějaký posun vpřed. V předchozích zápasech tohle mužstvo, když se dostalo do vedení, tak nabídlo většinou soupeři šance na vyrovnání hned vzápětí. Tentokrát jsme měli převahu a s výjimkou Šenkeříkovy tyče v první půli jsme Baník skoro k ničemu nepustili. Dokázali jsme dobře bránit a vpředu být více nebezpeční. Dneska podali kluci výkon, za který se nikdo nemusí stydět. To vyrovnání byl přesně takový bod zvratu, kvůli kterým lidé chodí na fotbal. Stává se to, nesmí nás to zlomit," dodal Petrouš.
 

Slavia i Baník Ostrava však po této remíze zůstávají s pásmu tabulky, které je nebezpečné a znamená boj o záchranu.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:20

   Cliff Diving World Series - Libanon

   16:20

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   18:20

   Truck Racing Magazine (5)

   18:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Seattle Sounders FC - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry žen

   16:50

   NBA 2019

   17:20

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   17:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   20:00

   Cliff Diving World Series - Libanon

Celý Program