Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pavel Horváth se stal tváří projektu Fotbalem proti obezitě

Témata:

Fotbalová asociace České republiky (FA ČR) v úterý spustila nový projekt pod názvem Fotbalem proti obezitě. Jeho tváří je kapitán fotbalistů Viktorie Žižkov Pavel Horváth.

 

Prezentace projektu se v úterý zúčastnil kromě jeho ambasadora Pavla Horvátha první místopředseda FA ČR Dalibor Kučera. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
 
Obezita je velkým problémem celé české populace, obezitou či nadváhou trpí dvě třetiny žen a mužů, nadváhu má každé páté české dítě, za posledních 25 let došlo ke ztrojnásobení počtu obézních dětí. Projekt využívá popularity fotbalu coby nejrozšířenější fyzické aktivity pro všechny věkové skupiny.
 
"Projektem Fotbalem proti obezitě apelujeme na všechny, aby začali obezitu včas řešit. Fotbal je přitom velmi snadnou cestou ke zdraví, protože je ekonomicky velmi nenáročný – není potřeba drahé vybavení ani speciální pomůcky. Proto chceme využít zájem o fotbal i velkou popularitu Pavla Horvátha a přivést k pravidelnému hraní fotbalu co nejvíce dětí i rodičů,“ prohlásil na tiskové konferenci Dalibor Kučera.
 
Podle průzkumů UEFA se prostředky investované do mládežnického fotbalu v budoucnu až čtyřnásobně vrátí v úspoře nákladů na zdravotní péči. FA ČR chce do nového projektu zapojit zejména učitele tělesné výchovy, pro než vytvoří jejich vlastní klub s mnoha benefity.
 
"Když za mnou organizátoři projektu přišli s nabídkou, tak jsem si v prvním okamžiku myslel, že je to vtip. Když mi však blíže vysvětlili o co jde, uvědomil jsem si, že jde o prospěšnou věc, do které stojí za to jít. Určitě se rád zapojím do připravovaných aktivit a na některé akce se přijdu podívat i se svými dětmi,“ prohlásil Pavel Horváth.
 
V rámci projektu probíhá pod patronací FA ČR tzv. Školská fotbalová liga, do letošního ročníku se přihlásilo už přes 600 škol v České republice.

 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:00 21:30

   GCF 49 - Cage Fight Olomouc

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

   21:35

   Element (396)

   21:45

   Běhej Lesy – Boletice

   22:00

   Fotbal: Portland Timbers - Minnesota United FC

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:00 20:55

   UFC Fight Night: Rodriguez vs. Stephens

   20:55

   Fotbal: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   22:55

   Czech One Tour (2)

   00:00

   KITE LIFE (5)

   00:15

   UFC Unleashed (7)

   01:05

   UFC Unleashed (8)

Celý Program