ORK potvrdila trest pro Drobisze, Kubíčka omilostnila

Petr Drobisz
Zdroj: Mediafax
Petr Drobisz. Archivní foto
Téma:

Odvolací a revizní komise Fotbalové asociace České republiky (ORK FA ČR) potvrdila trest zákazu činnosti v délce 18 měsíců pro brankáře SK Sigma Olomouc Petra Drobisze. ORK naopak zrušila postih udělený disciplinární komisí bývalému funkcionáři hanáckého mužstva Jiřímu Kubíčkovi.

Podle verdiktu Disciplinární komise FA ČR měl zkušený brankář v květnu 2009 předat úplatek ve výši 300 tisíc korun hráčům střížkovských Bohemians, za což byl potrestán zákazem činnosti na 18 měsíců a pokutou ve výši 200 tisíc Kč.

 

Proti trestu se odvolal k Odvolací a revizní komisi FA ČR, která však ve středu potvrdila verdikt disciplinárky. Pětatřicetiletý gólman byl přitom v úterý okresním soudem v Olomouci zproštěn všech obvinění pro nedostatek důkazů.

 

"Ve věci odvolání Petra Drobisze se komise ztotožnila se závěry disciplinární komise, že ke korupčnímu jednání došlo a tuto skutečnost má ORK v mezích skutkových zjištění orgánů FA ČR za prokázanou, a tím tedy za zcela uzavřenou. Z tohoto důvodu bylo odvolání hráče Petra Drobisze zamítnuto," uvedla v prohlášení na webu asociace předsedkyně Odvolací a revizní komise Markéta Haindlová.

 

Drobiszova právníka rozhodnutí ORK nepříjemně překvapilo

 

Právní zástupce Petra Drobisze byl verdiktem ORK zaskočen. "Tím, že si stanovila ORK termín jednání na den po rozhodnutí Okresního soudu v Olomouci, věřili jsme, že k jeho rozhodnutí přihlédne. Petr Drobisz byl u soudu kvůli nedostatku důkazů zproštěn obvinění. A to soud měl k dispozici mnohem více prostředků jak zjistit všechny okolnosti případu," upozornil Petr Konečný, Drobiszův advokát.

 

"Už jsem s Petrem pochopitelně mluvil a sice budeme čekat na písemné rozhodnutí ORK, ale už nyní mi dal za úkol pracovat na soudním napadnutí výroku ORK," naznačil Konečný žalobu u civilního soudu.

 

Drobisz nastoupil za Sigmu Olomouc naposledy v polovině srpna v zápase 3. kola Gambrinus ligy v Českých Budějovicích a svému týmu pomohl k výhře 2:1. ORK naopak zrušila dvouletý trest zákazu činnosti pro někdejšího funkcionáře a předsedu představenstva hanáckého mužstva Kubíčka.

 

"ORK neshledala, že by se disciplinárně provinil. Z hlediska odvolací a revizní komise FA ČR naopak přispěl k odhalení korupčního jednání ve fotbale, byť tak mohl učinit dříve," dodala Haindlová.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   14:05 15:10
   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   16:05

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (3)

   17:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   17:50

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Seattle Sounders FC - Los Angeles FC

   13:00 14:40
   14:40

   Ligue 1 Highlights (11)

   15:35

   Fotbal: Minnesota United FC - Colorado Rapids

   17:20

   Rychlá kola (11)

   17:45

   Racing magazine (10)

   18:05

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

Celý program