Sparťan Vacek: Řepka nás umí seřvat, ale myslí to dobře

Témata:

Fotbalový záložník Sparty Praha Kamil Vacek byl hostem on-line rozhovoru na tn.cz.

Kamil Vacek zvyšoval proti Panathinaikosu na 2:0, když Bony Wilfried ukázkově odcentroval, Martin Zeman hlavou přiťukl a hbitý záložník nekompromisní levačkou rozvlnil síť. Letenská Generali Arena byla na nohou.


"Byl to těžký zápas. Panathinaikos hrál výborně ve středu hřiště, kde operovali Gilberto Silva a Karagunis. Jsme rádi, ža jsme je dokázali pokrýt a navíc se dokázali prosadit. Uhráli jsme dobrý výsledek a předvedli i dobrý výkon, který potěšil diváky," zhodnotil Vacek zápas.


Šikovný záložník prozradil, že kapitánTomáš Řepka to v kabině dost hecuje a že dokáže i pořádně křičet. "Tomáš je výborný hráč a jsem rád, že jsem se s ním potkal v jednom mančaftu. Můžu se od něj hodně naučit. V kabině dost hecuje a dokáže nás i seřvat. Později si ale člověk uvědomí, že to myslí dobře a snaží se nám tím pomoci," vysvětlil.


Vacek ale mluvil i o svých snech, o přípravě i o blížícím se zápase s Bohemians 1905. Nevynechal samozřejmě ani odvetu, která je na programu příští týden.

Rozhovor


Profil Kamila Vacka


Dvaadvacetiletý fotbalista vyrůstal v Dolni Dobrouci, ale brzy se přesunul do Olomouce, kde byl už jako sedmnáctiletý zařazen do ligového kádru. Zde si bez problémů vybojoval místo v základní sestavě a jeho výkony nedaly spát mnoha evropským klubům. Talentovaného středopolaře nakonec získala bundesligová Arminia Bielefeld, kde se i kvůli zraněním příliš neprosadil.


Po nepodařeném 1,5 ročním hostování se vrátil zpět do Čech a zamířil rovnou do Sparty.Na podzim 2007 se rozehrával v letenské juniorce, na jaře se probojoval do základní sestavy výběru Michala Bílka. Skromného středopolaře zdobí především veliký přehled ve hře a dobrá kopací technika. Na jaře 2009 patřil mezi tahouny letenského celku a svou pozici by rád obhájil i na podzim.

tn.cz/jpz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:05 23:50

   NBA: Vzpomínkový zápas Kobyho Bryanta

   23:50

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

 • Nova Sport 2

  • 23:15 01:00

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

   09:00

   Fotbal: Aston Villa - Leicester City

Celý Program