ON-LINE BOJ O TITUL: Sparta i Baník jasně vyhrály

Téma:

V simultánní on-line reportáži jsme sledovali počínání dvou hlavích adeptů v boji o titul. Sparta porazila Slováco, Baník Kladno.

90+2 A je konec. Sparta porazila Slovácko 4:0, Baník vyhrál na Kladně 3:0. Co to znamená pro tabulku? Vůbec nic, v čele i nadále zůstává Sparta, která má sice lepší skóre než Baník, ale s ostravským soupeřem má stejný počet bodů. V dalším zápase Sparta jede do Liberce, Baník hostí Mladou Boleslav.
 

89 Sparta i Baník si závěr zápasu viditelně užívají a hrají pro diváky, kterých na Letnou přišlo necelých 9 tisíc, na Kladno 2350.
 

85 SPARTA PŘIDÁVÁ DALŠÍ BRANKU. Po centru Martina Zemana se střelecky prosadil Ondřej Kušnír a dostal Spartu do vedení 4:0.
 

83 OSTRAVA VEDE TAKÉ 3:0. Zeher pobyl na hřišti dvě minuty a už krásnou trefou rozvlnil síť za Pavlíkem.
 

80 10 minut zbývá do konce obou zápasů a nezdá se, že by Slovácko ani Kladno utkání mohly zdramatizovat.
 

77 SPARTA VEDE 3:0. Bony Wilfried střílí druhý gól v zápase. Tentokrát se prosadil hlavou, když za záda Vaška usměrnil Žofčákův centr z přímého kopu.
 

75 Na obou stadionech zbývá 15 minut do konce základní hrací doby. Sparta vede nad Slováckem 2:0, Baník nad Kladnem také 2:0.
 

70 Kladno teď mělo dvě velké šance snížit na 1:2, ale skvělý Baránek spasil Baník. Nejdříve vyrazil Strnadovu hlavičku na roh a po něm zasáhl proti střele Zoubka.
 

67 Skórovat mohla i Sparta, le Kušnírova hlavička skončila na tyčce.
 

65 Baník měl další šanci navýšit skóre, ale Pavlík se Varadimu včas vrhl pod nohy a zažehnal nebezpečí.
 

60 V tuto chvíli se zdá, že rozhodčí na obou stadionech by mohli v klidu ukončit zápas. Baník i Sparta totiž své soupeře k ničemu nepouští a směřují za pohodovým vítězstvím.
 

54 Tak už i Baník vede 2:0. Baník postupoval na branku Kladna v poměru čtyř mužů přoti třem. Varadiho centr našel Tomáše Mičolu a ten se trefil ze vzduchu a propálil Pavlíka.
 

52 Na Letné dál ovládá hru Sparta, Kladno se marně snaží probíjet ostravskou obranou. I Baník drží otěže utkání pevně v rukou.
 

51 Wilfried ve velké šanci hlavou neskóroval.
 

50 Ale ani Kladno se nevzdává šance na dobrý výsledek. Obrovskou šanci vyrovnat na 1:1 měl Mrázek, jehož střílený centr letěl přesně k tyči a Baránek musel ze své torny vytáhnout excelentní zákrok, kterým míč vytěsníl na roh.
 

48 Slovácko vyběhlo na trávník s evidentní chutí dát gól. Nejdříve střílel Cléber, poté z blízka dorážel Zelenka, ale Kozáčik se štěstím uhájil čisté konto.
 

46 Začal druhý poločas obou zápasů.
 

45 Na obou stadionech skončil první poločas. Sparta vede nad Slováckem 2:0, Baník vede v Kladně 1:0. Pokud by takto zápasy skončily, na čele tabulky se nic nezmění.
 

44 Na Letné bylo horko. Nestorovski se po standardní situaci dostal k hlavičce a trefil břevno. Slovácko tak mohlo snížit.
 

43 Sparta se i nadále tlačí do útoku a vypracovává si další a další šance. Tentokrát z velké dálky vypálil Sionko a Vašek měl velké problémy míč vytlačit nad břevno.
 

40 V tuto chvíli se na čele tabulky nic nemění: Sparta - Slovácko 2:0, Kladno - Baník 0:1.
 

35 Baník právě vstřelil branku. Ostrava tak na Kladně vede 1:0. Nejaktivnější hráč Ostravy Lička nejdříve odvážným průnikem přešel tři hráče a vypálil na Pavlík, který míč vytěsnil na roh. Hned poté roh rozehrál Lukeš, obrana jej odvrátila na hranici vápna, kde stál připravený Lička, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
 

31 Druhá šance Baníku skórovat. Varadi obešel Mráze a přízemní křižnou střelou řádně protáhl Pavlíka, Ten ale dnes zatím chytá bezchybně.
 

30 SPARTA DÁVÁ GÓL. Igor Žofčák zatáhl míč do středu hřiště, kde na hranici vápna vypálil a jeho střelu nechtěně tečoval do branky hráč hostů. Sparta tak vede 2:0.
 

30 Kladno se tlačí dopředu. Bartoš obral o míč Nevese, Tatanašvili ale neprošel přes Řezníka, jinak by šel sám na branku.
 

27 Obrovská chyba sparťana Pamiče! Ten opravdu tragickou malou domů vybídl ke skórování Nestorovskiho, ale útočník hostů se snad šance zalekl a vystřelil velmi slabě a přímo do Kozáčika. Troufám si tvrdit, že Slovácko tak dobrou šanci skórovat už v dnešním duelu mít nebude.
 

24 Hráči Baníku mě snad vyslyšeli. Aktivní Lička totiž vypálil z voleje na hranici vápna a gólman Pavlík měl co dělat, aby míč nadvakrát lapil do rukavic. Viděli jsme tak první šanci Baníku.
 

22 Trenér Koubek nemůže být se hrou svého týmu spokojen. V polovině prvního poločasu se Baník nedostal do vážnější šance, ba ani nevystřelil na branku.
 

20 Po 20 minutách: Sparta - Slovácko 1:0, Kladno - Baník 0:0.
 

18 Kladno se tlačí dopředu, ale jeho snahu o skórování pokazil Zoubek nepřesným centrem. Na Letné měl další příležitost skórovat Wilfried, ale jeho hlavička zblízka mířila nad.
 

15 SPARTA VEDE 1:0. Bony Wilfried po sólovém uníku vypálil z hranice vápna k tyči a poslal Spartu do vedení. Byla to teprve druhá střela Sparty na branku a nutno říct, že Bony to provedl zkušeně.
 

14 Baník se začíná osmělovat. Nejdříve posílal několik centrů do vápna Řezník, poté vypálil z dálky Lička, ale núspěšně.
 

12 Slovácko na Letné překvapě nebetonuje a často vyráží dopředu. Bylo to vidět i teď, kdy Pamič musel skluzem zastavit na poslední chvíli Nečase.
 

10 Máme za sebou 10 minut a na čele se nic nemění. Na Kladně má více ze hry domácí celek, na Letné dominuje Sparta, ale ani jeden z týmů neměl vyloženou šanci.
 

08 Slovácko bylo blízko gólu. Na dlouhý centr zleva se naběhl Nečas a hlavičkou vystrašil Kozáčika. Ten ale míč zpacifikoval.
 

04 Otěže na Letné už přebrala Sparta. Šanci skórovat měl Kadlec, ale nedokázal zblízka vystřelit. Na Kladně mají převahu domácí. Novotný střílel, ale minul branku, Holub poté jen těsně nedosáhl.
 

01 Slovácko nebojácně kombinuje na polovině Sparty. V zápase na Kladně se dopředu hrne Baník.
 

17:30 Utkání Sparty se Slováckem a Baníku s Kladnem byla zahájena. Ani jeden stadion není zplněný. Fanouškům jistě nevyhovuje hrací čas od 17:30 ve všední den.
 

17:25 Vítáme vás u on-line reportáže. Oba zápasy začnou za 5 minut.
 

Sestavy:

AC Sparta Praha: Kozáčik - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko, Kucka, Vacek, Žofčák - Kadlec, Wilfried
1. FC Slovácko: Vašek - Kuncl, Němčický, Randa, Formánek - Abraham - Cleber, Zelenka, Nečas, Valenta - Nestorovski.
 

Kladno: Pavlík - Mráz, Gross, Beneš, Procházka - Bartoš, Strnad, Holub, Zoubek, Novotný - Tatanašvili
Baník: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Mičola, Vydra, Varadi


Už jen tři kola zbývají do konce ligy. A všechna budou klíčové. Sparta i Baník mají na čele ligy stejně bodů, Letenští vedou jen díky skóre. Za těmito mužstvy následují v těsném závěsu Jablonec a Teplice, které mohou do boje o titul také promluvit.
 

Jenže oči fanoušků jsou upřeny hlavně ke Spartě a k Baníku. Sparta dnes hraje od 17:30 se Slováckem v Praze na Letné. Cíl je jasný - vyhrát a navýšit skóre. To Baník bude mít ve stejný čas úlohu mnohem těžší. Jede na půdu Kladna, které ze všech sil bojuje o záchranu ligové příslušnosti.
 

A na hřišti Středočeši hodlají nechat vše. Jenže pokud Baník vyhraje, velmi se přiblíží k titulu. Zbývající dva zápasy totiž sehraje proti týmům, kterým už o nic nejde - Mladé Boleslavi a Příbrami.


 

hrc TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České kluby v Evropské lize 2015/2016

   18:35 20:25
   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • Element (414)

   18:45 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

Celý program