Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Olomoucký talent Kalas se upíše velkému klubu, mluví se o Chelsea

Talentovaný stoper Sigmy Tomáš Kalas
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Sedmnáctiletý stoper Tomáš Kalas se v Gambrinus lize nejspíš příliš neohřeje. Stojí o něj totiž angličtí giganti Arsenal a Chelsea.

Sedmnáctiletý fotbalista Tomáš Kalas ze Sigmy Olomouc už zná jméno věhlasného klubu, s kterým spojí svoji budoucnost. Hráč, hanácký celek i zastupující agentura jméno nového zaměstnavatele zatím tají, ale podle zákulisních informací by se měl Kalas stát spoluhráčem Petra Čecha v londýnské Chelsea. Dalšími vážnými zájemci o služby talentovaného stopera byly Arsenal a Leverkusen, ve hře prý byly také další kluby z Německa a Itálie.
 

O přestupu Kalase, který zazářil na nedávném mistrovství Evropy hráčů do 17 let, se spekuluje už delší čas a podle hráčova agenta měl fotbalista z čeho vybírat. Ještě před deseti dny se zdálo, že přetahovanou vyhraje Leverkusen.
 

"Velmi zajímavá je jednak nabídka, kterou jsme dostali, jednak vůbec celý projekt, který Leverkusen předložil. Hráč by přestoupil a minimálně ještě další sezonu by měl zůstat v Sigmě na hostování," řekl tehdy ČTK předseda klubového představenstva Josef Lébr. Už tehdy však naznačil, že Chelsea je stále ve hře a podle jiných informací se nechtěl vzdát ani kouč Arsenalu Arséne Wenger.
 

Nakonec došlo k dohodě s klubem, který si však přeje celou transakci oznámit až za měsíc. Kalas by měl příští sezonu strávit ještě v Olomouci, ale už jako hráč nového klubu.
 

Vedle přestupu byla dojednána také spolupráce obou klubů a hráčské agentury Sport Invest. "Cílem tohoto projektu je jednak propracovaný vývoj kariéry mladého fotbalisty, ale také v českém fotbale zcela průlomová spolupráce mezi kluby spočívající ve výměně trenérů mládeže, vzájemných zápasech, sdílení zkušeností a tréninkových metod," naznačil obsah smlouvy hráčův agent Pavel Zíka.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program