Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

LIGOVÝ ŠLÁGR NUDIL

Nuda, nuda, nuda. Žádný velký fotbal se nehrál, přiznal Horváth

Pavel Horváth
Zdroj: Mediafax
Pavel Horváth tentokrát nevymyslel žádnou překvapivou přihrávku, kterou by zaskočil soupeřovu obranu.
Témata:

Plzeňský kapitán Pavel Horváth připustil, že ve šlágru podzimu se Spartou nebyl k vidění žádný velký fotbal, spíše snaha neudělat chybu. Překvapilo ho, že jeho tým v úvodu Letenské přehrával, pak mu prý ale chyběl lepší pohyb v mezihře. Bezbrankovou remízu považoval za zaslouženou.

"Mělo to náboj. Žádný velký historický fotbal to asi nebyl, ale potkaly se silné týmy a nikdo nechtěl zbytečně prohrát. Škoda pro fanoušky, že nepadl gól, ale celkově je to spravedlivá remíza," řekl Horváth po zápase novinářům.
 

Od Plzně se mu líbil vstup do utkání. "Překvapilo mě, že jsme prvních 25 minut měli tlak. Počítali jsme s jejich napadáním, byť se to povedlo překonat," podotkl Horváth, který sám dříve působil na Spartě.
 

V dalším průběhu utkání Letenští hru vyrovnali a hrál se hodně opatrně prakticky bez šancí. "Chyběl nám trochu pohyb v mezihře. To jsme měli využít v prvních 25 minutách, kdy jsme byli lepší. I Sparta ale něco měla. Bylo to taktické utkání. Nakonec je to spravedlivé, že oba týmy mají bod," prohlásil plzeňský kapitán.
 

Pochvaloval si, jaká ve vyprodaných Štruncových sadech panovala kulisa. "Fanoušci byli skvělí po celý zápas. Odměnili nás potleskem, zase byli naším dvanáctým hráčem. I když to dneska nebylo extra super, doufám, že pro lidi to byl zážitek," podotkl Horváth.
 

V úterý už jeho tým čeká vrchol podzimu v podobě úvodního utkání posledního předkola o postup do Ligy mistrů proti Mariboru. Podle Horvátha to ale tým v duelu se Spartou v hlavách neměl.
 

"Nepředpokládám, že někdo ve 25. minutě přemýšlel o tom, jak to bude vypadat s Mariborem. Při tom zápase na to nikdo nemyslí," podotkl. "Musíme s Mariborem podat stoprocentní výkon, hrajeme o hodně. Hlavně musí být všichni fit," doplnil Horváth.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Francie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Francie (kvalifikace Moto GP)

   10:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   12:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   13:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:35

   Element (387)

   10:50

   NBA – akce měsíce

   11:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   13:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   14:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program