NOVÝ SVĚDEK! Podle něj Kubíček chtěl schválně potopit Olomouc!

Kubíček
Zdroj: Mediafax
Jiří Kubíček
Téma:

Nový svědek Jaromír Dolníček tvrdí, že Jiří Kubíček donutil pokladníka klubu pořídit usvědčující nahrávku, aby klub mohl potopit.

Soudce Aleš Vašků, zabývající se korupční kauzou fotbalové korupce Sigmy Olomouc a přijetím údajného úplatku hráči Bohemians Praha v května roku 2009, u Okresního soudu v Olomouci ve čtvrtek vyslechl dva svědky. Potřetí vypovídal bývalý ředitel hanáckého klubu Jiří Kubíček a nově Jaromír Dolníček.

 

Dolníček: Kubíček mi říkal, že Sigma ještě bude litovat!

 

Jako první dostal slovo jednasedmdesátiletý Dolníček. Podle něj se vloni v červnu náhodně setkal s Kubíčkem a ten mu řekl, že Sigma bude litovat, že se se jejich vzájemné cesty rozešly. Na mysli měl využití nahrávky rozhovoru s tehdejším pokladníkem olomouckého klubu Ladislavem Římským, který Kubíčkovi popsal předání peněz Sigmy pro asistenta trenéra Martina Kotůlka, který je pak měl poskytnout brankáři Petru Drobiszovi a od něj měly v květnu 2009 po vzájemném zápase putovat k hráčům Bohemians Praha.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Potkal jsem naštvaného Kubíčka a říkal mi, budou v Sigmě budou litovat. Řekl mi: Donutil jsem Laďu Římského, aby je potopil. Nevím, jestli myslel jednoho člověka nebo víc. Tehdy mě ani nenapadlo, že s tím vyjde ven," poznamenal Jaromír Dolníček, který se sám přihlásil jako svědek poté, co Kubíček začal v kauze svědčit proti Sigmě. "Můj vztah k fotbalovému klubu je laxní. Nemám ani permanentku, nejsem členem fanklubu, zápasy si vybírám. V prosinci jsem měl dvě vážné operce, takže na jaře jsem nebyl ani na jednom utkání," dodal Dolníček, který se prohlásil za Kubíčkova známého.

 

Kubíček: Připadám si jako Strauss-Khan

 

Bývalý sportovní ředitel Sigmy setkání z června loňského roku ve vzájemné konfrontaci popřel. "Podle mého názoru jsem tě vůbec nepotkal. Pokud k tomu opravdu došlo, tak se ptám na datum, a kde to bylo, protože si myslím, že jsme se naposledy viděli před čtyřmi lety. Kdyby Sigma využila tvého svědectví proti mně, tak se budu bránit a podám na tebe trestní oznámení, ale jinak tě mám rád," uvedl Kubíček.

 

Poté se ještě vrátil k tomu, proč pořídil nahrávku s Ladislavem Římským. "Když jsem zjistil, co se v klubu dělo za mými zády a že v tom figuroval trenér Psotka, kterému jsem třikrát zachránil život a chtěl z něj udělat kouče národního týmu, dostal jsem neskutečnou ránu. Nechápal jsem, že byl schopen s předsedou představenstva korupční jednání zinscenovat. Proto jsem potřeboval důkaz, že v tom nejedu, jinak bych byl mezi obžalovanými taky. Teď jsem šťastný, že jsem pryč a že mi Ladislav Římský poskytl důkaz, že jsem čistý," pravil Kubíček.

 

 

 

On sám je fanoušky olomouckého klubu vnímán jako zrádce, když vytáhl zmiňovanou nahrávku. "Dva měsíce si jako pokojská v hotelu, kde spal Strauss-Kahn a moje nahrávka je sperma paní pokojské a dá se shodit jedině tehdy, když se zneuctí ten, kdo podal svědectví," přirovnal Kubíček po opuštění soudní síně svou roli s kauzou bývalého výkonného ředitele Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Ten byl obviněn ze znásilnění.

 

Kubíček věří, že jeho svědectví v korupční aféře bude stačit a že už k soudu nebude předvolán. "Taky doufám, že mi nikdo nebude malovat červenou barvou na auto dámské přirození, že nebudou pochody v Olomouci proti Kubíčkovi. Dnes jsem dal na svůj web veškeré info, ze kterých vyplývá můj vztah k Sigmě za poslední rok. Nebyl jsem inciativní, nepodal trestní oznámení na klub. Prostě jsem byl pozván jako svědek a v pudu sebezáchovy jsem předložil důkaz, že v tom nejedu. Nikdy jsem neřekl, že vím o tom, že by někdo předával peníze Drobiszovi, na to důkazy nemám. Pouze jsem vystupoval tak, abych chránil svou osobu a klub," obhajoval se.

 

Jako obvinění před soudem stojí olomoucký brankář Petr Drobisz, šéf střížkovských Bohemians Karel Kapr a tehdejší hráči pražského klubu David Zoubek a Miroslav Obermajer. Podle obžaloby jim měl Drobisz předat 300 tisíc od Sigmy Olomouc za to, že Bohemians v posledním utkání předminulé sezony se úmyslně prohrají a Hanáci se díky tomu dostanou do Evropské ligy. Olomouc nakonec zvítězila 3:0.

 

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   14:05 15:10
   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   16:05

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (3)

   17:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   17:50

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Seattle Sounders FC - Los Angeles FC

   13:00 14:40
   14:40

   Ligue 1 Highlights (11)

   15:35

   Fotbal: Minnesota United FC - Colorado Rapids

   17:20

   Rychlá kola (11)

   17:45

   Racing magazine (10)

   18:05

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

Celý program