Nový kouč Slavie Poustka: Je to splněný sen! CELÝ ROZHOVOR

Téma:

Po čtvrteční rezignaci Františka Straky na post trenéra Slavie přijalo vedení sešívaných rychlé opatření. Na pozici hlavního kouče A-týmu jmenovalo pro nejbližší utkání s Jabloncem dosavadního asistenta Martina Poustku. Ten si nabídnuté příležitosti nesmírně váží a vnímá ji jako splněný sen.

"Je to splněný sen, že jsem dostal příležitost připravit mužstvo. Sice to takhle v závěru týdne není lehká role, ale je to zodpovědnost. A já udělám vše pro to, aby tým byl v co nejlepší formě a byl schopen proti Jablonci vyválčit tři body," řekl úvodem rozhovoru na stadionu v Edenu Martin Poustka.
 

"Když jsem se dozvěděl, že tu Franta Straka skončil a ta další reakce byla, že bych já měl být tím vyvoleným, který ho nahradí, vnímal jsem to jako čest a potěšilo mě to," popisoval první dojmy nový lodivod, který chce, aby se jeho svěřenci vyvarovali zbytečných chyb.
 

"Pro ten jeden zápas se pokusíme udělat to nejlepší .Dnes jsme zase udělali kousek k tomu, abychom byli dostatečně dobře připravení a vyvarovali se chyb, které jsme udělali v Boleslavi," přál si.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Poustka si je vědom, že jeho angažování je zřejmě jen na jeden zápas. "V pondělí zasedne představenstvo a podobně jako rozhodli o mně, budou jednat o tom, kdo povede tým dále," vysvětlil.
 

Nedělní utkání bude mít pro Poustku zajímavou příchuť. Povede tým, kterému fandí a zároveň bude slavit první narozeniny svého syna.
 

"Určitá nervozita tu je, ale jak jsem řekl, je to splnění snu. Vystoupím v Edenu, budu moct trénovat klub, kterému fandím a kterému přeji. Můj syn navíc má ten den první narozeniny, takže sem půjdu s tím, abychom i pro něj ty tři body vyválčili," řekl rázně.
 

Na otázku, zda za tak krátkou dobu dokáže s týmem něco udělat, odpověděl velmi rychle, ale vysvětlil, v čem může být rezignace Františka Straky pro Slavii přínosem.
 

"Troufám si říct, že to není vůbec možný něco s týmem udělat, ale z kluků může spadnout nervozita, která je provází během utkání, kdy je v podstatě dvacet minut fanoušci nedoprovázeli ve smyslu dvanáctého hráče. V neděli, když nás fanoušci přijdou povzbudit a poženou nás za vítězstvím, tak hráči nebudou přemýšlet o tom, že fanoušci stojí proti trenérovi, ale o tom, že je ženou za vítězstvím," uzavřel Poustka.
 

TV Nova / jpz, jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Basketbal: Pszczólka Start Lublin - Casademont Zaragoza

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Basketbal: Dinamo Sassari - Galatasaray Doga Sigorta

   12:45

   RunTour - Karlovy Vary

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Weber Cup 2020

   09:00 11:30
   11:30

   Magazín Evropské ligy (1)

   12:20

   Major League Soccer Highlights (11)

   12:50

   Nova Cup - Mikulov

   13:00

   Fotbal: Nashville SC - FC Dallas

   14:45

   RunTour - Karlovy Vary

Celý program