Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nezmar se chce vrátit do Opavy, přál by jí návrat do ligy

Nezmar
Zdroj: Mediafax
Témata:

Zkušený fotbalista Slovanu Liberec Jan Nezmar na jaře vstoupil v utkání proti Bohemians 100. ligovým gólem do Klubu ligových kanonýrů, v průběhu podzimní části se přesunul na post stopera a po sezoně se možná vrátí do Opavy.

V Hlavnici patnáct kilometrů od Opavy Jan Nezmar vyrůstal, bydlí tam jeho rodiče, pochází odtud jeho manželka a v době volna a především Vánoc se domů vrací. „Je to můj domov, to je asi nejhlubší vztah, jaký můžete k nějakému místu mít,“ říká Jan Nezmar. I k Liberci si však za dobu svého působení Nezmar vytvořil silný vztah. „Nemůžu vyloučit, že bych se třeba usadil tam, ale daleko silnější vztah mám k Opavě, odtud pocházím a mám tady celé zázemí.“
 

Nezmar moc dobře ví, že už je ve čtyřiatřiceti letech spíše na konci kariéry. „Pochopitelně je klidně možné, že v létě už kariéru na té nejvyšší úrovni ukončím a vrátím se třeba do Opavy nebo do Hlavnice a budu hrát tady. Ale zatím se cítím zdravotně i fyzicky dobře,“ klepe si na hlavu. „Takže ještě možná budu hrát dál ligu. To se uvidí, nic nevylučuju.“
 

Původní letní záskok na post stopera se pro Nezmara stal podzimním osudem. Přesto dokázal přidat další tři ligové góly. „Hrál jsem útočníka celou kariéru. Sice v dorostu jsem na stoperu chvilku hrával, tak vždycky jsem se cítil nejlíp vepředu. V létě se situace vyvinula tak, že mě trenér potřeboval vzadu. Měli jsme čtyři mladé stopery, z nichž jeden Kelič byl s chorvatskou reprezentací. Po jeho návratu jsem se na dva zápasy vrátil do útoku, ale neklapalo nám to, takže mě trenér vrátil zpátky do obrany. A zase se nám začalo dařit, takže už jsem tam zůstal. Přestože se snažím odvést vždy maximum a nejdůležitější je pro mě, aby se dařilo výsledkově celému týmu, tak doufám, že se dopředu třeba ještě vrátím,“ nezastírá svou touhu dávat opět více gólů.
 

Nezmar těžce nesl předloňský pád Opavy do třetí ligy. „Sestup jsem vnímal strašně těžce, jako každý Opavák a fanoušek fotbalu. Myslím, že i fotbalisté z jiných týmů, kteří mohli hrát na opavském stadionu před tím publikem, museli litovat, že Opava spadla z ligy. Takže sestup do třetí ligy byl pro mě ještě větší ránou,“ uznal Nezmar. „Naštěstí se podařilo hned vrátit do druhé ligy. Věřím, že se podaří klub stabilizovat a připravit na to, aby se třeba v budoucnu pokusil o návrat do první ligy,“ přeje si Nezmar. „Do takového prostředí liga prostě patří, já to jinak neumím říct,“ dodal.
 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:25

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   18:40

   Běhej lesy – Karlštejn

 • Nova Sport 2

  • 13:30 14:25

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

   20:00

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program