Nezastavitelná Plzeň přejela i Brno, Slavia jen remizovala v Ústí

Fotbalisté Plzně pokračují v krasojízdě Gambrinus ligou. V nedělním zápase 12. kola si hladce poradili i s Brnem ligu vedou o dvanáct bodů.

Plzeň vstoupila do zápasu skvěle. Hrála aktivně, tlačila se do zakončení a sebevědomím nabuzení hráči diktovali tempo hry. Není divu, že už po půl hodině hry vedli domácí 2:0. Před téměř vyprodanými tribunami se o branky postarali Petržela s Rezkem.

Plzeňští byli jasně lepší týmem, ale hráli poněkud lehkomyslně v obraně. Brněnští naštěstí několika okének v obraně Viktorie nedokázali využít. Až ve 40. minutě se podařilo zkušenému Michálkovi snížit na 2:1. Pavlík ránu Simerského vyrazil a téměř třiatřicetiletý matador vsítil svou 36. prvoligovou branku.

Plzeň polevila, ale kouč Vrba hráče vyburcoval

Po přestávce působil plzeňský celek vlažnějším dojmem, hosté naopak odvážnějším. Trenér Vrba musel vstát z lavičky, aby své hráče vyburcoval k zodpovědnějšímu výkonu. To se mu podařilo a v 71. minutě bylo prakticky rozhodnuto. Kolář pronikl jako fantom do velkého čtverce, jeho ránu Lejsal vyrazil, ale dobíhající Rezek zblízka snadno dorazil na 3:1. O necelých deset minut později pak uzavřel skóre Kolář, který zakončil pěknou kombinaci po přihrávce Jiráčka.

Tabulka střelců se tak stala minisoutěží plzeňských kanonýrů, do čele se dostal Rezek s devíti góly před Koláře, jenž má nyní na kontě osm branek. Plzeňští nyní mají před druhou Spartou už dvanáctibodový náskok.

Jablonec deklasoval Příbram, Hradec remizoval s Boleslaví

Severočeši se nemohli proti zkonsolidované obraně soupeře dlouho prosadit, ale nakonec to dokázali v samém závěru poločasu. Centr na vzdálenější tyč pozorně sledoval Pekhart a skluzem dopravil míč do sítě.1:0.

Jabloneckým gól do šatny očividně pomohl a po pauze přidali další góly. Lafata našel před bránou úplně osamoceného Kovaříka, který zvýšil na 2:0. V 75. minutě utekl hostujícím zadákům Haurdič a nedal Hruškovi šanci. Závěr se změnil v exhibici a domácí přidali  další góly. Nejprve se trefil střídající Piták, na 5:0 upravil Pekhart. Debakl hostů zmírnil v samém závěru Klesa.

V posledním utkání hraném od 15 hodin se Hradec Králové rozešel s Mladou Boleslaví smírně 0:0. Východočeši byli lepší týmem a vytvořili si i řadu gólových šancí. Ani jednu z nich však neproměnili a tak se sami připravili o zisk tří bodů.

Slavia v Ústí proti deseti přišla o vedení minutu po vedoucím gólu

Souboj dvou sousedů ze spodních pater tabulky, navíc ohrožených sestupovým pásmem, začal svižně. Prvních dvacet minut slávisté severočeský celek díky rychlému napadání přehrávali, ale znovu se potýkali s problémy ve finální fázi.

Proto není divu, že se v poločase šlo do kabin za stavu 0:0. Ústecké fotbalisty dostal v 55. minutě do problémů levý bek Tomáš Janů, který po faulu na Milana Černého "ozdobil“ svůj třístý ligový start druhou žlutou kartou a musel předčasně do šaten.

Další rána pro domácího nováčka přišla v 66. minutě, když Valenta zahrál v pokutovém území rukou a z nařízeného pokutového kopu poslal Kisel hostující mužstvo do vedení. Jenže slávisté se tak dlouho radovali, až se zapomněli koncentrovat na hru, čehož Ústečtí o devadesát sekund později využili i v oslabení. Na centr z levé strany si vyskočil útočník Tomáš Krbeček, kterého neuhlídal Trapp, a bylo vyrovnáno. Tímto výsledkem už také utkání skončilo.

V posledním nedělním utkání porazily Budějovice ostravský Baník. Jihočechy dostal do vedení ve 13. minutě Mezlík, ve 25. minutě však po chybě obrany vyrovnal ostravský obránce Řezník, po pauze rozhodl o tříbodovém zisku Dynama Ondrášek.

V páteční předehrávce Sparta doma prohrála s Teplicemi a na stíhací jízdu tak zřejmě může zapomenout. Více ZDE.

Gambrinus liga, 12. kolo:

FC Viktoria Plzeň - FC Zbrojovka Brno 4:1 (2:1)
Branky: 27. z pen. a 71. Rezek, 16. Petržela, 79. D. Kolář - 40. Michálek. Rozhodčí: Mikel - Lakomý, Urban. ŽK: Rezek - Dostálek, Hudec, Hamouz, Trousil. Diváci: 6138.

FK Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 5:1 (1:0)
Branky: 45. a 83. Pekhart, 55. Kovařík, 75. Haurdič, 78. Piták - 90. Klesa. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Lhoták. ŽK: Divíšek (P). Diváci: 2455.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Jech - Kordula, Kovařík. ŽK: Pilař - Opiela, V. Procházka, Rolko Šírl, Dimitrovski. Diváci: 4526.

FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky: 68. T. Krbeček - 66. Kisel z pen. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Tacina. ŽK: T. Krbeček, Janů, Valenta - Kisel, Hora, Koubský. ČK: 55. Janů (Ú). Diváci: 4328.

SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 13. Mezlík, 66. Ondrášek - 25. Řezník. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Mezlík, Ondrášek, Stráský - Greguš, Lukeš, Frejlach, Neves. Diváci: 3154.