Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 5. 2011

Mladík rekordmanem! Mašek nastoupil v lize ve věku 15 let a 322 dnů

Dominik Mašek
Zdroj: Oficiální zdroj
Dominik Mašek (uprostřed)
Témata:

Příbramský Dominik Mašek překonal rekord Gambrinus ligy. Stal se totiž historicky nejmladším hráčem, který v nejvyšší české soutěži nastoupil.

Věk 15 let a 322 dnů je novým zápisem, který připadá k nejmladšímu hráči české nejvyšší ligové soutěže Gambrinus ligy a k němu bude navždy zapsáno jméno Dominik Mašek. Mašek nastoupil na posledních sedm minut duelu s Baníkem, který Příbram vyhrála 2:0. O Maškově rekordu informoval web příbramského klubu.

 

Talentovaný útočník si tak zapsal do statistiky zářez ve formě startu v lize jako odměnu po vydařené sezóně. V té se stal tahounem reprezentační U16, odehrál několik zápasů i za U17 a samozřejmě je klíčovým hráčem příbramského dorostu. Vždyť v této sezóně 2010/2011 odehrál 14 zápasů za mladší dorost a vstřelil 22 branek, za starší A a B dorost má dalších 10 startů s 11 brankami.

 

K rekordnímu historickému zápisu Dominikovi Maškovi za klub gratuluje ředitel Petr Větrovský: "Víme, že v Dominikovi máme obrovský talent. Protože náš klub dává mladým hráčům vždy šanci, bylo téměř samozřejmé, že jsme jej nominovali do posledního ligového zápasu a dali mu možnost ochutnat samotnou atmosféru zápasu. Máme dvojnásobnou radost, že jsme mu umožnili hrát ve vydařeném utkání, které jsme s přehledem vyhráli."

 

Příbram má díky práci s talenty rekordní zápis také v další kategorii. Tomáš Pilík se stal svého času nejmladším střelcem ligy, když svou branku proti Brnu vstřelil, když mu bylo 16 roků, sedm měsíců a 18 dní.

TN.cz