MĚLI JSME KOPAT PENALTU, zuřil po zápase se Spartou kouč Hradce

Václava Kotala rozzlobil nepotrestaný zákrok Martina Juhara (vpravo) na Milana Fukala v pokutovém území. V tomto souboji s Rezkem si Juhar počínal jednoznačně podle pravidel.
Zdroj: Mediafax
Václava Kotala rozzlobil nepotrestaný zákrok Martina Juhara (vpravo) na Milana Fukala v pokutovém území. V tomto souboji s Rezkem si Juhar počínal jednoznačně podle pravidel.
Téma:

Trenér Hradce Králové Václav Kotal byl hluboce nespokojený s výkonem mužstva i hlavního rozhodčího Pavla Fraňka, který řídil nedělní zápas 4. kola Gambrinus ligy mezi domácí Spartou Praha a právě Hradcem.

Sparta vede 1:0, běží 66. minuta a ve druhé půli mnohem aktivnější Hradec Králové podniká čím dál odvážnější výpady na polovinu letenského týmu. Po tvrdém zákroku Martina Juhara v pokutovém území domácích pádá jako podťatý Milan Fukal, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá.

 
Ke kontaktu evidentně došlo, protože Fukal musel být po Juharově zákroku odnesen z plochy na nosítkách. Po ošetření se sice vrátil do hry, ale nakonec musel být stejně vystřídán.
 
"Naprosto nechápu, co dělal rozhodčí, když jsem musel střídat hráče po zákroku v pokutovém území soupeře. To snad nic neviděl? Bylo to z tribuny nejen vidět, ale i slyšet, co se tam stalo. Takovéhle řízení zápasu fotbalu nepomůže, ale musíme se s tím nějak vyrovnat," řekl obezřetně Kotal, aby nedostal pokutu za kritiku výkonu rozhodčího po utkání. Trenéři to mají zakázané 24 hodin po konečném hvizdu.
 
Kotal nicméně přiznal, že hlavní příčina prohry Hradce byla v příliš ustrašeném výkonu. "Vstoupili jsme do utkání bojácně, začalo pro nás vlastně až gólem Sparty. Byl jsem rád, že jsme přežili první poločas a neinkasovali jsme znovu. Ve druhé půli jsme už byli aktivnější," řekl Kotal, podle něhož změny ve sparťanské sestavě jeho týmu v ničem nepomohly.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
"Sparta má kádr s velkou kvalitou, všichni jeho hráči by v jiných týmech hráli v základu. Roli mohla hrát jenom nesehranost nebo menší zápasová zkušenost. To se však na výsledku neprojevilo," poznamenal Václav Kotal.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   NHL - Individuální trofeje

   01:45

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

 • Nova Sport 2

  • 22:00 22:05

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Hod

   22:05

   World Darts Championship 2020

   00:45

   Zvedni se z gauče (2)

   01:00

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   01:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   01:45

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

Celý Program