Majitelem fotbalové Zbrojovky Brno se stane právník Jaroslav Přeček

Petr Švancara
Zdroj: Mediafax
Téma:

Právník Jaroslav Přeček se brzy oficiálně stane novým většinovým majitelem fotbalového klubu Zbrojovka Brno, v současné době finišují jednání o prodeji 70 procent akcií, které doposud vlastní bratři Roman a Stanislav Prosovi.

"Jednání o změně většinového vlastníka zatím nejsou uzavřena. Až to bude definitivní, oznámíme to na mimořádné tiskové konferenci," poznamenal Zabloudil.
 

"Proces nabytí vlastnictví klubu FC Zbrojovka Brno je ve finální fázi. Právníci kompletují právní dokumenty o prodeji a koupi 70 procent akcií klubu," uvedl Jaroslav Přeček v tiskovém prohlášení.
 

O jménech zájemců o koupi většinového podílu ve Zbrojovce se spekulovalo od konce minulého roku. Tehdy současní majitelé veřejně pohrozili, že pokud do konce ledna nenajdou vážného zájemce, klub nepřihlásí do dalšího ročníku druhé ligy. "Po osmi letech už fotbal v Brně dál dělat nebudeme, investovali jsme do něj spoustu peněz a času. Naší jasnou prioritou je prodej klubu novému vlastníkovi. Mělo by se tak stát do 31. ledna," oznámil Roman Pros začátkem ledna na mimořádní tiskové konferenci.
 

Začátkem února Pros zveřejnil jméno pravděpodobného kupce, kterým bude jednasedmdesátiletý Jaroslav Přeček. Ten je zakladatelem Nadace fotbalových internacionálů a k brněnskému fotbalu má nostalgický vztah, protože přímo na stadionu v Srbské chytal v 60. letech jako brankář tehdejší Královopolské Brno.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Zbývajících třicet procent akcií Zbrojovky zůstává v držení Petra Hoskovce.
 

Zprávu o změně většinového vlastníka klubu samotní fotbalisté Brna přivítali. "Čekali jsme, kdo to vezme a byli jsme v očekávání. Vnímali jsme, že byly možné i katastrofické scénáře, proto jsme každou takovou zprávou nadšení. Za hráče můžu říct, že nás to povzbudilo. Je dobře, že to přišlo před sezonou. Věříme, že se Zbrojovka po této stránce zachrání. Jestli se zachrání i na hřišti, to máme v nohou my a musíme pro to udělat maximum," prohlásil kapitán týmu Petr Švancara.
 

Zbrojovka v minulém soutěžním ročníku nezvládla boj o udržení a sestoupila z Gambrinus ligy. Na podzim se jí nedařilo ani ve druhé nejvyšší soutěži, když obsadila 14. pozici s šestibodovým odstupem na předposlední Most.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program