Majitelem fotbalové Zbrojovky Brno se stane právník Jaroslav Přeček

Petr Švancara
Zdroj: Mediafax
Téma:

Právník Jaroslav Přeček se brzy oficiálně stane novým většinovým majitelem fotbalového klubu Zbrojovka Brno, v současné době finišují jednání o prodeji 70 procent akcií, které doposud vlastní bratři Roman a Stanislav Prosovi.

"Jednání o změně většinového vlastníka zatím nejsou uzavřena. Až to bude definitivní, oznámíme to na mimořádné tiskové konferenci," poznamenal Zabloudil.
 

"Proces nabytí vlastnictví klubu FC Zbrojovka Brno je ve finální fázi. Právníci kompletují právní dokumenty o prodeji a koupi 70 procent akcií klubu," uvedl Jaroslav Přeček v tiskovém prohlášení.
 

O jménech zájemců o koupi většinového podílu ve Zbrojovce se spekulovalo od konce minulého roku. Tehdy současní majitelé veřejně pohrozili, že pokud do konce ledna nenajdou vážného zájemce, klub nepřihlásí do dalšího ročníku druhé ligy. "Po osmi letech už fotbal v Brně dál dělat nebudeme, investovali jsme do něj spoustu peněz a času. Naší jasnou prioritou je prodej klubu novému vlastníkovi. Mělo by se tak stát do 31. ledna," oznámil Roman Pros začátkem ledna na mimořádní tiskové konferenci.
 

Začátkem února Pros zveřejnil jméno pravděpodobného kupce, kterým bude jednasedmdesátiletý Jaroslav Přeček. Ten je zakladatelem Nadace fotbalových internacionálů a k brněnskému fotbalu má nostalgický vztah, protože přímo na stadionu v Srbské chytal v 60. letech jako brankář tehdejší Královopolské Brno.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Zbývajících třicet procent akcií Zbrojovky zůstává v držení Petra Hoskovce.
 

Zprávu o změně většinového vlastníka klubu samotní fotbalisté Brna přivítali. "Čekali jsme, kdo to vezme a byli jsme v očekávání. Vnímali jsme, že byly možné i katastrofické scénáře, proto jsme každou takovou zprávou nadšení. Za hráče můžu říct, že nás to povzbudilo. Je dobře, že to přišlo před sezonou. Věříme, že se Zbrojovka po této stránce zachrání. Jestli se zachrání i na hřišti, to máme v nohou my a musíme pro to udělat maximum," prohlásil kapitán týmu Petr Švancara.
 

Zbrojovka v minulém soutěžním ročníku nezvládla boj o udržení a sestoupila z Gambrinus ligy. Na podzim se jí nedařilo ani ve druhé nejvyšší soutěži, když obsadila 14. pozici s šestibodovým odstupem na předposlední Most.

 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod Moto3)

   13:05 14:05
   14:05

   MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   16:05

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (3)

   17:00

   Magazín Evropské ligy (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Seattle Sounders FC - Los Angeles FC

   13:00 14:40
   14:40

   Ligue 1 Highlights (11)

   15:35

   Fotbal: Minnesota United FC - Colorado Rapids

   17:20

   Rychlá kola (11)

   17:45

   Racing magazine (10)

   18:05

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

Celý program