Liberecké fotbalisty vyhnal z hotelu požár. "Bylo to hrozné," říká Holeňák

Požár v hotelu v Seefeldu
Zdroj: FC Slovan Liberec
Hotel v Seefeldu zachvátil požár.
Téma:

Nepříjemný zážitek mají za sebou fotbalisté Liberce. Na soustředění v rakouském Seefeldu je v noci z pátku na sobotu vyhnal z hotelu požár.

Velmi neklidnou noc prožili fotbalisté Liberce. Půl hodiny po půlnoci, kdy už všichni členové liberecké výpravy spali, se rozezvučel hotelový alarm. Na dveře pokojů začali bouchat recepční hotelu a vyhánět všechny hosty.


Klubový web Liberce popisuje situaci tak, že zprvu vše vypadalo jako malý poplach, ale když se hráči dostali ven z hotelu, celá zadní část objektu byla v plamenech. "Bylo to hrozné, oheň dosahoval až na střechu. Mysleli jsme si, že celý hotel shoří a my přijdeme o všechny naše věci," vrátil se k nepříjemné události obránce Slovanu Miroslav Holeňák. Nezmar: Hořelo asi metr od uzávěru plynu


Když na místo dorazili hasiči, většina hotelových hostů již byla venku. Nejhůře dopadl pokoj asistenta trenéra Milana Veselého, kterému v koupelně popraskalo žárem sklo.


Ohnisko požáru bylo v suterénu, kde začaly hořet odpadky. Následně plameny pohltily místnost, kde měli maséři lékárny a téměř všechny léky včetně masérského stolu. "Tam to shořelo všechno," poznamenal útočník Jan Nezmar a dodal: "Asi metr od toho, kde plameny vznikly, byl hlavní uzávěr plynu. Všechno mohlo dopdnout mnohem hůř..."


Hasičům se poměrně brzy podařilo dostat požár pod kontrolu a kolem druhé hodiny se všichni mohli vrátit zpátky do pokojů. Někteří liberečtí hráči dostali po požáru nové pokoje. "Už je všechno v pohodě, ale v noci jsme za náhradní ubytování byli rádi, protože byl všude cítit kouř. Důležité je, že se nikomu nic nestalo. Na hotelu byly i děti, kterým jsme venku půjčovali mikiny, aby jim nebyla zima. Myslím si, že hasiči odvedli skvělou práci," chválil HoleňákFotbalisté Slovanu nastoupí dnes v 18 hodin k přípravnému zápasu proti RSC Anderlecht Brusel. Může se nemilá událost odrazit na jejich výkonu? "Já doufám, že ne. Jsme sice trochu nevyspalí, ale to není nic strašného," má jasno Nezmar.

Mediafax TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Sochaux - Toulouse FC

   20:40 22:35
   22:35

   Fotbal: Tipsport Malta Cup 2021 - Ohlédnutí

   22:45

   Nova Cup - Speciál (2)

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

 • Nova Sport 2

  • World Ping Pong Masters 2021

   20:30 23:05
   23:05

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   00:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   01:40

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   02:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   09:00

   World Ping Pong Masters 2021

Celý program